Dwie bramki Soboty w niedzielę. Trzecia porażka z rzędu Borussii. Grali Polacy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.12.2013

Dwie bramki Soboty w niedzielę. Trzecia porażka z rzędu Borussii. Grali Polacy

Tradycyjnie przerwy świątecznej nie będą mieć piłkarze występujący na Wyspach. W Belgii zostanie rozegrana jeszcze jedna kolejka przed nowym rokiem, podobnie w Turcji. Niezaprzeczalnie ubiegły weekend należał do Waldemara Soboty, który zdobył dwa gole dla swojej drużyny i przyczynił się w dużej mierze do zwycięstwa brugijskiego klubu. Polski pomocnik strzelił już trzy bramki w tym sezonie.

europa

W Premier League nie wystąpił w zeszły weekend żaden Polak. Dopiero dziś raczej na pewno Wojciech Szczęsny wystąpi w hicie kolejki pomiędzy Arsenalem a Chelsea. Jeśli chodzi o The Championship, to sytuacja naszych rodaków z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza. Marcin Wasilewski ostatnio jest tylko zmiennikiem, Radosław Majewski nie znalazł się nawet w kadrze na mecz ligowy, zaś po raz drugi z rzędu nie pojawił się na ławce rezerwowych. Tomasz Kuszczak teraz jest numerem 2 w zespole z Brighton. Od początku grał tylko Tomasz Cywka.

W Belgii ponownie na listę strzelców wpisuje się Waldemar Sobota. W poprzednim tygodniu zdobył on swojego pierwsza gola w lidze belgijskiej, a w minioną niedzielę strzelił dwie bramki. Jego zespół wygrał na wyjeździe 3:1. Do lidera traci obecnie dwa punkty i ma tyle samo punktów przewagi nad trzecią drużyną.

Po kontuzji do składu Stade Reims powrócił Grzegorz Krychowiak. 90 minut zaliczył także Ludovic Obraniak.

W Holandii grali tylko Mateusz Klich i Filip Kurto. O wielkim niepowodzeniu może mówić ten drugi, jego zespół bowiem do 88 minuty prowadził z Ajaxem Amsterdam, a w ciągu kilku minut stracił dwa gole i tym samym przegrał mecz.

W Niemczech Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie doznał trzeciej z rzędu przegranej w Bundeslidze na własnym stadionie. BVB przegrał 1:2, mimo że prowadził w tym spotkaniu i był zespołem zdecydowanie lepszym. Cały mecz zaliczył tylko Eugen Polanski prócz Roberta Lewandowskiego.

W Turcji tym razem nawet na minutę na murawie nie pojawił się Adrian Mierzejewski. Kamil Grosicki natomiast już oficjalnie podjął decyzję o opuszczeniu Sivassporu. Być może wróci on do Jagiellonii Białystok, choć najprawdopodobniej pozostanie on w Turcji.

W Serie A w końcu na boisku znalazł się Rafał Wolski, który wszedł w 89 minucie. Pełne 90 minut z kolei zanotował jedynie Kamil Glik. Paweł Wszołek wszedł na murawę w drugiej połowie.

Poniżej spis nazwisk wg kolejności alfabetycznej piłkarzy w zagranicznych klubach i informacja na temat ich sytuacji w ostatnim meczu: