Liga Światowa: Polacy teraz zagrają u siebie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.06.2017

Liga Światowa: Polacy teraz zagrają u siebie

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn po kilku meczach we Włoszech i Bułgarii kolejne rozegra w Polsce. W sumie Biało-Czerwoni zagrają przed polską publicznością w ramach Ligi Światowej trzy razy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 czerwca, przeciwko Rosji w Katowicach.

Po wczorajszym (niedziela) zwycięstwie nad Kanadą 3:1 w bułgarskiej Warnie od najbliższego czwartku startuje trzecia i decydująca runda grupowych zmagań Ligi Światowej. trzy ubiegłe mecze rozegrali na terenie Bułgarii, podczas gdy zdołali pokonać jedynie drużynę prowadzoną przez Stephane’a Antigę. Poprzednie dwa spotkania zakończyły się porażkami z Bułgarami 2:3 i z gospodarzami fazy finałowej, Brazylijczykami, 1:3.

Wcześniej polscy siatkarze rywalizowali we Włoszech. Tam na starcie wygrali z Brazylią po tie-breaku, potem pokonali Włochów 3:1, na koniec zaś niespodziewanie okazali się gorsi od Iranu, z którym zdobyli tylko jednego seta.

Łącznie nasi rodacy uzyskali 9 punktów (5 we Włoszech i 4 w Bułgarii). Poza tym wygrali 13 setów i tyle samo stracili. Obecnie zajmują piąte miejsce. Najlepsze pięć zespołów I dywizji plus gospodarz Brazylia znajdzie się w fazie finałowej.

15 czerwca Polska zagra z Rosją w Katowicach, natomiast po jednym dniu odpoczynku podopieczni Ferdinando De Giorgiego zmierzą się najpierw w Łodzi z Iranem i następnie z USA (18.06).


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika