Mutua Madrid Open: Kubot żegna się z turniejem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.05.2014

Mutua Madrid Open: Kubot żegna się z turniejem

Łukasz Kubot definitywnie odpada z turnieju Mutua Madrid Open. Polski tenisista po przegranej w singlu przystąpił do meczu deblowego i również w nim doznał porażki. Kubot w duecie ze Szwedem Robertem Lindstedtem nie sprostał Mariuszowi Fyrstenbergowi i Marcinowi Matkowskiemu.

KortMadryt2014

Kubot wystąpił w grze pojedynczej, ponieważ z udziału w zawodach wycofał się Szwajcar Roger Federer (zbliżające się narodziny dziecka). Wcześniej Polak odpadł w drugiej a zarazem decydującej rundzie kwalifikacji do madryckich zmagań. Kubot na początku, w drugiej rundzie, mierzył się z Francuzem GillesR7;em Simon i pokonał go w trzech setach. Następnie jego rywalem został Hiszpan Roberto Bautista-Agut, ale ponownie lepszy okazał się od niego zawodnik gospodarzy. Bautista-Agut zwyciężył tym nad Kubotem 6:4, 6:2. Ich poprzedni pojedynek odbył się nieco ponad dwa tygodnie temu w Barcelonie. Wówczas Hiszpan rozbił Polaka 6:1, 6:0.

Kubotowi został ponadto występ w deblu. Z racji rozstawienia rozpoczynał on zmagania wraz z Lindstedtem od drugiej rundy. Już na starcie polsko-szwedzką parę wyeliminowali dwaj polscy debliści Fyrstenberg i Matkowski. Mecz zakończył się dopiero po rozegraniu super tie-breaku. Pierwszego seta wygrali Polacy 7:5, drugiego przeciwnicy w tie-breaku 7:6[6], zatem wygranego musiał wyłonić super tie-break. Dogrywkę wygrali Fyrstenberg z Matkowskim 3:11.

Fyrstenberg i Matkowski w kolejnej rundzie, tj. ćwierćfinał, zagrają z braćmi Bryanami, których ostatni raz pokonali w 201 roku. Amerykanie są najwyżej rozstawieni w Madrycie.