Parkrun Gdańsk. 5 kilometrów przez śnieg | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.02.2014

Parkrun Gdańsk. 5 kilometrów przez śnieg

W pierwszą sobotę lutego na parkrun zjawiło się 112 biegaczek i biegaczy, aby pokonać tradycyjną „piątkę” w Parku Reagana. Warunki nie należały do lekkich. Na trasie leżały hałdy śniegu, które były trudną przeszkodą dla wielu uczestników.

Wśród Pań najszybsza była zwyciężczyni II edycji parkrun w rocznej klasyfikacji punktowej, Elżbieta Tuwalska, która z czasem 21:37 łącznie zajęła 13 miejsce w sobotnim biegu. Druga była Aleksandra Konkol z Akademii Biegania z wynikiem 24:29, a trzecia Kinga Zielińska z czasem 24:36.

Najszybciej 105. rundę akcji parkrun pokonał Daniel Mikielski, dla którego był to ósmy wygrany parkrun w ósmym starcie. Daniel pokonał dystans w czasie 18:48. Drugi był debiutujący Adam Głogowski, który deptał po piętach zwycięzcy. Ostatecznie linię mety przekroczył 20 sekund później. Najniższy stopień na podium zaliczył Michał Janiszek, a jego rezultat to 20:18.