Roland Garros, 2 dzień: Kubot wyeliminowany z turnieju | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.05.2014

Roland Garros, 2 dzień: Kubot wyeliminowany z turnieju

Łukasz Kubot, jedyny reprezentant Polski, który rozgrywał mecz podczas drugiego dnia wielkoszlemowego turnieju Roland Garros, przegrał z Ernestsem Gulbisem 1:3 i tym samym odpadł z gry pojedynczej paryskiej imprezy. Kubot wystąpi jeszcze w deblu.

RolandGarros_logo

Kubot wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim to jego rywal uzyskał tam sam wynik. Trzeci set okazał się ponownie zwycięski dla Łotysza, który wygrał go 7:5. Czwarta partia nie była już tak wyrównana jak poprzednia, Gulbis bowiem zdobył sześć gemów, a Kubot tylko jednego.

Kubot tracił przynajmniej jedno podanie w każdym z rozegranych setów. To jego trzecia porażka z Gulbisem w karierze. Polak nie obronił wyniku sprzed roku, tj. druga runda, zatem straci punkty w rankingu.

Kubot dołączył do dwojga rodaków, którzy wczoraj przegrali w pierwszej rundzie, mianowicie do i Michała Przysiężnego. Kubot weźmie udział jeszcze w grze podwójnej wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

We wtorek spośród Polaków do gry przystąpi jedynie Urszula Radwańska. pojawi się na korcie 8 jako trzecia. Jej rywalką będzie Magdalena Rybarikova ze Słowacji.