Roland Garros 2014, 1. dzień: czworo Polaków rozpoczyna rywalizację | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.05.2014

Roland Garros 2014, 1. dzień: czworo Polaków rozpoczyna rywalizację

Organizatorzy rozpoczynającego się w tę niedzielę drugiego w tym roku wielkoszlemowego turnieju tenisowego, czyli , podali dziś plan gier na pierwszy dzień zawodów. Pierwsza na kort, i to na obiekt Philippe’a Chatrier, wyjdzie Agnieszka Radwańska. Oprócz niej rywalizować będą inni Polacy, mianowicie: Katarzyna Piter, i Jerzy .

RG2014logo

Radwańska pojawi się o godz. 11.00 na najważniejszym korcie paryskich rozgrywek. O tej samej porze również do gry przystąpi (kort 3) Przysiężny. Rywalką Polki, rozstawionej z numerem 3, będzie Shuai Zhang z Chin, natomiast przeciwnikiem Polaka – Jarkko Nieminen z Finlandii.

Mecz z udziałem Janowicza rozpocznie się około godz. 13.00 (kort 7). Janowicz na kort wyjdzie jako drugi (po zakończeniu pojedynku Stepanek-Arguello). Rywalem Polaka będzie Victor Estrella z Dominikany. Łodzianin jest rozstawiony z numerem 23.

Piter, ostatnia z Polek, na korcie Suzanne Lenglen wystąpi jako czwarta, czyli ostatnia (po zakończeniu spotkania Herbert-Isner). Piter wylosowała na starcie Angelique Kerber z Niemiec.

Radwańska broni ćwierćfinału z poprzedniego roku. Piter z kolei zadebiutuje we francuskiej imprezie. Przysiężny w zeszłej edycji wygrał jeden mecz (II runda). Janowicz rok temu odpadł w III rundzie. Co więcej, wziął on udział także w grze podwójnej i doszedł w niej do ćwierćfinału.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Yeah, that’s the ticket, sir or ma’am

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>