WTA Madryt: Piter gra dalej, U. Radwańska odpada | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.05.2014

WTA Madryt: Piter gra dalej, U. Radwańska odpada

Rozpoczęły się właśnie kwalifikacje do startującego w niedzielę turnieju tenisowego w Madrycie, w którym wystąpią mężczyźni i kobiety. Dziś na stołecznych kortach rywalizowały i Urszula Radwańska. Obie Polki nie znalazły się w drabince głównej zawodów, więc musiały wziąć udział w eliminacjach i wygrać dwa pojedynki. Niestety, do drugiej rundy nie zdołała awansować młodsza z sióstr Radwańskich.

KortMadryt2014

została wyeliminowana przez Hiszpankę Laurę Pous Tio po trzysetowej walce. Pierwszego seta wygrała Pous Tio 6:3, drugiego Radwańska 6:2, a w decydującej partii ponownie lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, pokonując naszą rodaczkę 6:4.

Piter również rozegrała trzy sety. Pierwszego seta przegrała 1:6, drugiego wygrała 7:5, trzeciego zaś wygrała po tie-breaku, tj. 7:3. 23-letnia zmierzy się jutro z Niemką Julią Goerges i będzie to decydujący mecz w kontekście gry w turnieju głównym. Piter, podobnie jak w przypadku poprzedniej przeciwniczki, nigdy z Niemką nie rywalizowała. Goerges z kolei pokonała dziś Amerykankę Vanię King 2:1.

Znane są już wyniki losowania drabinki głównej. Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem 3, swoje pierwsze spotkanie w stolicy Hiszpanii rozegra z Kanadyjką Euegenie Bouchard. 20-letnia rywalka krakowianki ostatnio wystąpiła w imprezie w portugalskim Oeiras i dotarła tam do ćwierćfinału. Bouchard grała już raz z Radwańską, mianowicie pod koniec grudnia zeszłego roku podczas Pucharu Hopmana. wygrała wtedy 2:1.

Radwańska ma za sobą ponad tydzień przerwy. Ostatnio brała udział w turnieju w Stuttgarcie, w którym wygrała tylko jeden pojedynek (zaczynała od II rundy). W III rundzie wyeliminowała ją Marija Szarapowa.

Najlepsza polska tenisistka w zeszłej edycji niespodziewanie przegrała w II rundzie z Brytyjką Laurą Robson 3:6, 1:6. W I rundzie natomiast zwyciężyła nad Bułgarką Cwetaną Pironkową 6:2, 6:4.

Ponadto do gry podwójnej w madryckich zmaganiach zgłosiły się Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik. Rosolska wystąpi w parze z Gabrielą Dabrowski z Kanady, natomiast Jans-Ignacik z Caroline Garcią z Francji. Rywalkami Rosolskiej i Dabrowski będą panie Black i Mirza, a Jans-Ignacik z Garcią zmierzą się z duetem Kuzniecowa-Stosur.