Dziś rozpoczyna się trójmiejski Tydzień Jezusa | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.06.2014

Dziś rozpoczyna się trójmiejski Tydzień Jezusa

, jedna z największych chrześcijańskich imprez tego lata, rozpocznie się 28 czerwca koncertem TGD w gdyńskim parku Rady Europy. Do 5 lipca na terenie trójmiasta będzie można wziąć udział m.in. w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, warsztatach oraz koncertach gwiazd muzyki chrześcijańskiej takich jak np. New Life’M, czy Grzegorz Kloc. W ostatni dzień festiwalu ulicami Gdańska przejdzie radosny .

MarszDlaJezusa

W organizacji pierwszej odsłony Tygodnia Jezusa wzięli udział przedstawiciele wielu chrześcijańskich denominacji. Wspólną wizję letniej ewangelizacji bogatej w wydarzenia kulturalne objął patronatem poseł John Abraham Godson.  Imprezę rozpocznie specjalny koncert chóru TGD pod  batutą Piotra Nazaruka. Trzecia Godzina Dnia to jeden z najstarszych i zdecydowanie najpopularniejszy polski zespół pop-gospelowy. Formacja nie zamknęła się na inne style odważnie czerpiąc z hip-hopu,  współczesnego praise & worship a momentami nawet z tradycyjnych polskich melodii ludowych.

W ostatni dzień czerwca przy sopockim molo zagra New Life’M. Zespół łączy w sobie pop, soul, blues, funk i jazz w dojrzałych kreacjach artystycznych.  Jego członkowie Joachim Mencel i Piotr Jankowski to wysokiej klasy instrumentaliści, dzięki którym dorobek New Life’M bogaty jest w imponujące elementy ze świata jazzu. Kompozycje pianisty Joachima Mencla, z tekstami jego żony Beaty, takie jak: „Twoja miłość”, „Z całej duszy”, czy „Zakochałam się na 100%” nie tylko stały się rozpoznawalne, ale również przyczyniły się do popularności formacji.  Pierwszym jej wokalistom był Mietek Szcześniak, następnie  jego miejsce zajęła Natalia Niemen, by w 2005 ustąpić je Basi Włodarskiej. Obecnie głównym głosem New Life’M  jest  Agnieszka Musiał.

Tydzień Jezusa zakończy się koncertem znanego z zespołu Sixteen Grzegorza Kloca. Artysta od lat gra muzykę chrześcijańską w swoich utworach łącząc pop, rock i praise & worship. Pod koniec maja odbyła się premiera teledysku do najnowszej piosenki artysty „Powrót Łazarza”. W  niedługim czasie utwór wspiął się na 1. miejsce na liście najchętniej oglądanych teledysków w dziale „Muzyka” na portalu Interia.pl.  Podczas festiwalu wystąpią również: Tomasz Żółtko (znany z przeboju “Kochaj mnie i dotykaj”), Przed Nami, Adam Sawickim, CorTuum, HolyGuns i wiele innych.

  • Więcej niż koncerty

Podczas Tygodnia Jezusa odbędą się spotkania z wieloma ciekawymi gośćmi. Do Trójmiasta przyjedzie przewodniczący Rady Nadzorczej KOPEX S.A. miliarder Krzysztof Jędrzejewski, by opowiedzieć o zasadach stosowania chrześcijańskiej etyki w biznesie. Szczególnym gościem Festiwalu będzie Artur Pawłowski – założyciel kanadyjskiej służby misyjnej o nazwie Street Church, która wydaje osobom bezdomny na ulicach Calgary 200 000 posiłków rocznie. Ma ona również charakter ewangelizacyjny i dociera z dobrą nowiną do najciemniejszych zakątków miasta. Za swoją działalność Artur Pawłowski był wielokrotnie aresztowany i pozywany przez władze miasta, jednak wygrał w sądzie każdą sprawę powołując się na konstytucję. Jest on częstym gościem kanadyjskich stacji telewizyjnych. Wypowiada się na temat problemów społecznych i wolności słowa. Artur Pawłowski organizuje również Marsze dla Jezusa m.in. w Polsce i Kanadzie. W tym roku w Ogólnopolskim Marszu dla Jezusa w Warszawie wspólnie z przedstawicielami największych kościołów chrześcijańskich wzięło udział prawie 5 000 osób.

  • Marsz dla Jezusa

Headlinerem Tygodnia Jezusa jest niewątpliwie pokojowy Marsz dla Jezusa, który wyruszy 5 lipca o godz. 14 z ulicy Okopowej w Gdańsku. Przejdą w nim chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w swojego Zbawiciela. Zdaniem organizatorów pochód ma zwrócić uwagę lokalnej społeczności, na potrzebę opowiedzenia się za chrześcijańskimi wartościami, które w dobie moralnego relatywizmu są bagatelizowane, podważane i często wyśmiewane przez liberalnych liderów opinii. – Chcemy pokazać, że życie według moralności chrześcijańskiej wiąże się z radością, pokojem i miłością – twierdz przewodniczący komitetu organizacyjnego Jerzy Przeradowski. Stacją końcową marszu będzie ul. Długi Targ, gdzie pod Zieloną Bramą  odbędzie się uroczysty koncert zwieńczający .

TydzieńDlaJezusa

Źródło: Marcel Płoszczyński/marszdlajezusa.pl


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Gazeta Bałtycka

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika