Tramwajowa e-czytelnia w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.04.2013

Tramwajowa e-czytelnia w Gdańsku

, które od 6 stycznia można było czytać w gdańskich tramwajach typu PESA, zastąpiły ich wirtualne odpowiedniki. Zapobiegnie to kradzieży lektur, dokonywanych w pojazdach transportu publicznego.

Tramwajowa e-czytelnia w GdańskuAkcja, zorganizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, miała na celu popularyzację czytelnictwa i umilanie gdańszczanom podróży środkami komunikacji miejskiej. Niestety książki, które znajdowały się w żółtych siatkach, umieszczonych przy niektórych siedzeniach, były nagminnie kradzione. Łącznie zniknęło ok. 000 lektur. Zapobiegnięcie podobnym wypadkom ma zapewnić wykorzystanie nowych technologii. Teraz książkę można pobrać na urządzenie mobilne, typu tablet czy .

W 35 tramwajach pojawiły się plakaty, które graficznie przypominają półkę z książkami. Na każdej z nich znajduje się kod QR, który należy zeskanować za pomocą odpowiedniej aplikacji, a następnie pobrać. Do wykonania takiej operacji niezbędny jest dostęp do internetu.

Na razie czytelnicy mogą wybierać spośród pozycji należących do klasyki literatury. Dostępne są m. in. takie tytuły jak: „Ludzie bezdomni” Stefana Żeromskiego, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czy „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Książki udostępnił, partner akcji, serwis wolnelektury.pl


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- pasjonatka literatury i sztuki, miłośniczka kultury francuskiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>