Za tydzień Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.05.2014

Za tydzień Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku

7 maja 2014 roku odbędzie kolejne, już jedenaste Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Dla wszystkich uczestników i mieszkańców Trójmiasta organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w rejonie Targu Rybnego i na Motławie.

otwarcie_sezonu_zeglarskiego-1

Jak co roku, środowisko żeglarzy i motorowodniaków poprzez uroczyste podniesienie bandery na maszcie flagowym i widowiskową paradę chce przybliżyć lokalnej społeczności, ten atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami.

otwarcie_sezonu_zeglarskiego-plakatProgram całodniowej imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też starszych. Już od godziny 11 otwarte będzie miasteczko żeglarskie, ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia związane z turystyką wodną, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie. Przy nabrzeżu Targu Rybnego zacumuje STS Generał Zaruski – jednostka flagowa Miasta Gdańska. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z jaj historią, planami na przyszłości jak również ją zwiedzić pod opieką załogi i Kapitana.

Widzowie będą mogli wziąć udział w zabawach marynistycznych, animowanych przez drużynę dowodzoną przez oficjalnego Gdańskiego Korsarza. Chętni będą mogli pościgać się na ergometrach. Najmłodsi adepci żeglarstwa wystartują w regatach pokazowych na Optymistach. Po ich zakończeniu zaprezentowane zostaną również dodatkowe pokazy umiejętności żeglarskich zawodników tej klasy. Do rywalizacji przystąpią także osady smoczych łodzi. Wyścigi czołowych trójmiejskich uczelni wyższych jest corocznym punktem otwarcia sezonu smoczych łodzi.

Ciekawostką będą z pewnością widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników z gdańskich kąpielisk morskich oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego . Odbędą się one po zakończeniu części oficjalnej imprezy – tuż przed paradą jednostek. Tradycyjnie, imprezę zakończy najbardziej efektowny punkt imprezy, jakim jest parada jachtów i pozostałych jednostek na Motławie, która rozpocznie się o godzinie 15. Z pewnością każdy, kto tego dnia zdecyduje się odwiedzić okolice Targu Rybnego w Gdańsku, znajdzie w tym miejscu coś ciekawego dla siebie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika