Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.03.2014

Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski

wręczyła w Pałacu Prezydenckim nominacje reprezentacji Polski na . Otrzymało je ośmiu zawodników oraz trenerzy, serwisanci, lekarze.

Paraolimpiada. Anna Komorowska wręczyła nominacje reprezentacji Polski

– Myślę tutaj o rodzinach, myślę o trenerach, lekarzach, fizjoterapeutach, o wszystkich, którzy dbali o sprzęt. Bardzo serdecznie gratuluję, że państwo są już w tym punkcie. To jest duże osiągnięcie, to jest dowód na pokonanie niemałych trudności, przezwyciężenie niezwykłych barier. Jedziecie do Soczi, które okazało się bardzo dobrym dla tych z Polski, który przetarli szlaki. Mam nadzieję, że wam się też uda, że osiągnięcie najlepsze wyniki, jakie są dla was dostępne. Obiecuję, że będziemy za was trzymać kciuki – powiedziała Anna Komorowska.

w Sochi będzie trwała od 7 do 16 marca. W rywalizacji udział wezmą sportowcy z 45 krajów. Zawodnicy rywalizować będą w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu na wózkach i hokeju na sankach.

W narciarstwie zjazdowym Polskę reprezentować będą , , , oraz niedowidzący Maciej Krężel, którego przewodniczką będzie . W zawodach paraolimpijskich wystąpią również oraz , którzy wystartują w narciarstwie biegowym oraz biathlonie. W snowcrossie o najlepsze miejsca walczył będzie .

Podczas zawodów paraolimpijskich najważniejszy jest duch sportu i uczciwa walka. Ideą jest pokonywanie własnych słabości oraz przeciwności losu. Nie jest to impreza gorsza od Igrzysk Olimpijskich. Od lat ma wysoką rangę. Bardzo szybko wzrasta poziom sportowy zawodników, którzy ze względu na ograniczenia fizyczne decydują się na walkę z przeciwnościami losu. Możliwość wzięcia udziału w igrzyskach jest ukoronowaniem długiej pracy, ogromnego wysiłku, powala spełnić marzenia. To czynne uprawianie sportu pomaga niepełnosprawnym zawodnikom uwierzyć we własne siły oraz zbudować poczucie wartości. Przygotowania do paraolimpiady hartują sportowców fizycznie i duchowo. To dzięki heroicznemu wysiłkowi udowadniają sobie i innym, że są w stanie osiągnąć bardzo wiele i nie ma barier, których nie byliby w stanie pokonać.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Elżbieta Kaźmierczak

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>