Ryszard Petru naraził na niebezpieczeństwo obecnych na konferencji dziennikarzy? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.10.2015

Ryszard Petru złamał prawo podczas konferencji prasowej?

Ryszard podczas dzisiejszej konferencji prasowej zburzył symboliczny mur polityczny. Problem w tym, że pracował na urządzeniu budowlanym bez kasku i prawdopodobnie bez niezbędnych do tego uprawnień.

Czy Ryszard Petru złamał prawo podczas konferencji prasowej?

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Ryszard nie ma niezbędnych uprawnień do kierowania maszyną budowlaną przypominającą dźwig. Widać było, jak bardzo nieudolnie posługiwał się urządzeniami sterującymi dźwigiem, do którego przymocowany był element mający zburzyć mur, co ciekawe, trochę starał się mu pomóc prawdopodobnie uprawniony operator.

Do obsługi tego typu maszyn budowlanych (w tym dźwigów) niezbędne jest posiadanie stosownych uprawnień oraz badań lekarskich. Operator w trakcie pracy dodatkowo powinien mieć na głowie kask.

Pytamy zatem publicznie Ryszarda Petru, czy ma stosowne uprawnienia operatora dźwigu? I co by było, gdyby na skutek pracy pana jako dźwigowego np. któremuś z obecnych na konferencji dziennikarzy coś się stało?

Warto przypomnieć, że niezależnie od tego, czy prowadzi się agitację polityczną w postaci happeningów, przepisy w Polsce wciąż obowiązują wszystkich i należy ich przestrzegać. Ryszard nie jest spod przepisów prawa wyjęty.

Z kolei Państwową Inspekcję Pracy pytamy o to, czy zainteresuje się utrwalonym przez telewizje procederem budzącym uzasadnione podejrzenia łamania prawa.

Autor

- dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika