FINEOS: "Nowa siedziba, nowi światowi klienci, nowe miejsca pracy" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.06.2013

FINEOS: „Nowa siedziba, nowi światowi klienci, nowe miejsca pracy”

FINEOS to światowy dostawca kluczowych technologii dla branży ubezpieczeniowej i agencji rządowych działający w zakresie obsługi szkód i realizacji płatności.

FINEOS: "Nowa siedziba, nowi światowi klienci, nowe miejsca pracy"

Gdańska siedziba istnieje od kwietnia 2009 roku początkowo zatrudniając 12 pracowników. W trakcie trójmiejskiej działalności liczba pracowników wzrosła dwukrotnie i nadal poszukiwani są kolejni specjaliści ds. technologii i oprogramowania.

Globalny lider na rynku rozwiązań do obsługi roszczeń w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i na życie, 6. miejsce wśród 20 wiodących ubezpieczycieli w Stanach Zjednoczonych, 3. wśród 5 największych ubezpieczycieli w Australii oraz podobne pozycje na rynku kanadyjskim oraz wśród państw europejskich to osiągnięta pozycja FINEOS Corporation wśród firm zajmujących się ubezpieczeniami. Na tym dokonania firmy się nie kończą. Irlandzki inwestor FINEOS jest zajmuje czołową pozycję wśród firm zajmujących się zakresem rozwiązań do obsługi roszczeń w ramach rządowych programów wypadkowych i odszkodowawczych. Istniejąca od 1993 roku spółka posiada swoje oddziały na rynku północnoamerykańskim, europejskim oraz w rejonie Azji i Pacyfiku.

Nowe biuro, które oficjalnie otwarte zostało 6 czerwca 2013 roku znajduje się w budynku Omega&Gamma zlokalizowanym w kompleksie biurowym Garnizon. Rozwój gdańskiej siedziby firmy jest wpisany w globalną strategię intensyfikacji spółki, dzięki czemu powstają kolejne miejsca pracy. W otwarciu brali udział Michael Kelly – Prezes firmy FINEOS, Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, Zarząd firmy FINEOS, reprezentanci Ambasady Irlandii w Polsce oraz przedstawiciele inicjatywy Invest in Pomerania: oraz Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Otwarcie poprzedziła debata na temat globalnych planów rozwoju firmy FINEOS oraz sytuacji na pomorskim rynku IT.

Gdańskie cetrum obsługi oprogramowania współpracuje z zespołami FINEOS z całego świata oraz obsługuje klientów w Ameryce, Azji oraz Europie.

„Jako organizacja międzynarodowa, dysponujemy oddziałami na całym świecie, a nasza działalność w Gdańsku wpisuje się w naszą strategię rozwoju oprogramowania. Dysponujemy tu bardzo silnym zespołem, który z zaangażowaniem wspiera naszych klientów i pomaga zagwarantować najwyższą jakość rozwiązać technologicznych na rynku. Będziemy nadal inwestować w naszych pracowników i wspierać ich w osiąganiu znakomitych wyników.” – zapewnił Michael Kelly, dyrektor generalny FINEOS Corporation

„Bardzo cieszymy się z dynamicznego rozwoju spółki FINEOS oraz jej nieustannego ukierunkowania na inwestycje i tworzenie miejsc pracy w regionie. Międzynarodowe organizacje z branży technologicznej, takie jak FINEOS, wybierają Gdańsk na swoją siedzibę z uwagi na wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie, jakie oferujemy zagranicznym inwestorom. Będziemy nadal zachęcać przedsiębiorstwa do inwestowania w naszym regionie i wspierać FINEOS w rozwijaniu swojej działalności.” – zreasumował Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika