"Ucho Prezesa". Ociepla wizerunek czy ośmiesza szefa PiS? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.01.2017

„Ucho Prezesa”. Ociepla wizerunek czy ośmiesza szefa PiS?

O satyrycznym serialu komediowym stworzonym przez Roberta Górskiego – znanego z Kabaretu Moralnego Niepokoju było głośno zanim jeszcze ukazał się w sieci pierwszy odcinek. Czym miał być ten serial w swoim zamyśle – trudno ustalić. Robert Górski nie mówi bowiem wprost czy chciał ośmieszyć tytułowego Prezesa, czy ocieplić jego wizerunek.

Oczekiwania szczególnie obozu przeciwników obecnego rządu były ogromne. Na facebookowym profilu „Sokzburaka” – słynącym z niechęci do władzy zwiastun pierwszego odcinka polubiło 28 tys. osób, drugi ledwie 1 tys. a trzeciego i czwartego nawet nie wstawiono – to może świadczyć o pewnym rozczarowaniu i zawodzie.

Reakcja strony rządowej to odrobiona lekcja. Dystans do siebie i reklama dla serialu na konferencji prasowej z udziałem premier oraz ministrów Macierewicza i Błaszczaka to dobre posunięcie. Jeszcze lepsze były o emisji serialu w TVP, choć jak już wiemy, nie zakończyły się podjęciem współpracy z satyrykami.

„Ucho prezesa” to dla mnie jest to przykład inteligentnego humoru, który nie wszystkim oczywiście przypadnie do gustu. Doceniam warsztat aktorski Roberta Górskiego. Był zjawiskowym Tuskiem – śliczną wydmuszką haratającą w gałę – jest świetnym Prezesem z wszystkimi wadami – wymowy, z mlaskaniem itp. Dobór obsady bardzo pasuje – i legendarna pani Basia, i minister wojny i oczywiście Misio. Zauważam tylko jeden minus: Za mało kota… Ale czekam niecierpliwie na więcej.

Autor

- filolog polski, komentator wydarzeń politycznych i społecznych. Z zamiłowania rekonstruktor historyczny, pasjonat czytelnictwa, miłośnik broni palnej i cięciwowej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. Wojtek pisze:

  Pozytywny tekst !
  Co do pytania tytulowego :
  Jedno i drugie zarazem, co wcale sie nie wyklucza…
  A reakcja Prezydenta byla wredna, obronna ale w kiepskim stylu.
  Jak sam prezydent.
  Ogolnie smiech to zdrowie i z przyjemnoscia zobacze kolejne odcinki…

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika