55 lat więzienia dla pijanej aptekarki | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.06.2014

55 lat więzienia dla pijanej aptekarki

Aptekarka ze Stanów Zjednoczonych potrąciwszy pieszego, jechała z nim na masce samochodu kilka kilometrów.  Okazało się, że była pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie żyje. Ona zaś stanęła przed sądem.

Oskarżona Sherri Lynn Wilkins w czasie ogłoszenia wyroku sądu.

Oskarżona w czasie ogłoszenia wyroku sądu.

W Stanach Zjednoczonych aptekarka została skazana na karę 55 lat więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym, i kontynuowanie jazdy z ciężko rannym mężczyzną na przedniej szybie.

53-letnia oskarżona w czasie jazdy zachowywała kamienną twarz i zimne serce, próbowała zrzucić mężczyznę ze swojego samochodu, zamiast mu pomóc – powiedział w miniony czwartek w Los Angeles.

Do wypadku doszło w listopadzie 2012 roku. Oskarżona potrąciła 31-letniego pieszego w Los Angeles. Ciężko ranny mężczyzna pozostawał na szybie jej samochodu, ale oskarżona nie zatrzymała, aż w końcu zmusił ją do tego kierowca.

Podczas gdy przechodnie ruszyli poszkodowanemu z pomocą, 53-latka paliła papierosa. Pieszy zmarł później w szpitalu z powodu odniesionych ran. Wilkins zeznawała w sądzie, że w czasie wypadku nie była pod wpływem alkoholu, chociaż wcześniej wypiła piwo i trzy kieliszki wódki. –Ranny spadł z nieba – powiedziała oskarżona. To było dla mnie szokiem i bardzo dziwne. Nie rozumiałam, co się dzieje.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika