Dwa wypadki z udziałem motocykli w Chojnicach | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.05.2013

Dwa wypadki z udziałem motocykli w Chojnicach

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem kierowców jednośladów, do których doszło w miniony weekend w powiecie chojnickim. W Brusach 17-letni motorowerzysta uderzył – jak wynika ze wstępnych ustaleń – w prawidłowo skręcającego na volkswagena, natomiast w Lubni dostawczy żuk wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, efekcie czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Dwa wypadki z udziałem motocykli w Chojnicach

Tak zwani „niechronieni i uczestnicy ruchu drogowego” byli uczestnikami dwóch wypadków drogowych, do których doszło w miniony piątek na drogach powiatu chojnickiego.

Informację o pierwszym zdarzeniu dyżurny chojnickiej komendy odebrał około godz. 14.20.Skierowani na ulicę Gdańską w Brusach policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 17-letni mieszkaniec gminy wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania, w wyniku czego uderzył w bok volkswagena skręcającego w lewo na parking. Motorowerzysta doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala, natomiast kierującej samochodem i trojgu pasażerom nie stało się nic poważnego.

Dwa wypadki z udziałem motocykli w Chojnicach

Do drugiego wypadku doszło około godz. 17. na drodze krajowej E22 na odcinku Czersk – Gutowiec. dostawczego żuka – 49-latek z gminy Czersk – skręcił w lewo zajeżdżając drogę motocykliście, który w tym czasie wykonywał manewr wyprzedzania.

Motocyklista doznał złamań. Przed poważniejszymi obrażeniami uchronił go ochronny kombinezon. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że motocyklista był w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Pamiętajmy, że kierowcy jednośladów, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy zderzeniu z autem mają nikłe szanse, by wyjść z takiego zdarzenia bez szwanku.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika