Nielegalny połów ryb na Martwej Wiśle - zatrzymano kłusowników | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.11.2012

Nielegalny połów ryb na Martwej Wiśle – zatrzymano kłusowników

Wczorajsze działania policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz pracowników Społecznej Straży Rybackiej doprowadziły do 2 mężczyzn, którzy nielegalnie odławiali na terenie Martwej Wisły. Przy sprawcach znaleziono 33 kg różnego rodzaju ryb oraz 8 siatek stawnych.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z pracownikami Społecznej Straży Rybackiej wczoraj w nocy przeprowadzili wspólne działania. Ich wynikiem było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 23 i 37 lat. Mieszkańcy Gdańska wpadli w ręce funkcjonariuszy ok. godz. 04.40, kiedy za pomocą sieci łowili na terenie Martwej Wisły. Przy mężczyznach znaleziono 33 kg różnego rodzaju ryb m.in. sandacze, płocie , leszcze i krąpie. Żywa ryba została wypuszczona z powrotem do wody. Przy sprawcach policjanci znaleźli i zabezpieczyli do sprawy 7 siatek łownych i łódkę.

Po zatrzymaniu obaj gdańszczanie na komisariacie usłyszeli za połów ryb przy pomocy sieci rybackiej bez wymaganych uprawnień. Taki czyn jest przestępstwem i sprawcom może teraz grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Miłosz pisze:

    bo jak nie maja kasy na zycie to chociaz ryby zlowia i troche zarobia. zamiast im pomagac to do pierdla zamknac. tak najlatwiej. Kto normalnie zarabiajacy bawilby sie w takie lowienie? wiadomo ze to z biedy

  2. jac pisze:

    Z jakiej biedy?! To bank też można opierdzielić z biedy? Kłusownictwo jest karalne i powinni pójść siedzieć!

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>