Denckermann. Niemiecka jakość, czy chińska tandeta? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.08.2016

Denckermann. Niemiecka jakość, czy chińska tandeta?

Produkty firmy „Denckermann” wyróżniają się na rynku dość atrakcyjnymi cenami. Nazwa sugeruje, że to części niemieckie. Czy faktycznie mamy do czynienia z dobrej jakości, niemieckimi samochodowymi częściami zamiennymi? A może to chiński towar sprytnie ukryty pod niemiecko brzmiącą nazwą?

deckermann

Zarejestrowana w Warszawie w 2006 roku firma „Denckermann” jest dystrybutorem motoryzacyjnych części zamiennych. Zarówno nazwa, jak i hasło spółki nawiązuje do języka niemieckiego. Możemy zatem mieć wrażenie, że części „Denckermann” produkowane są w Niemczech. Niestety żadne źródło tego nie potwierdzają, za to liczne opinie wskazują na to, że części mogą pochodzić z Chin.

„Denckermann geprüfte qualität” R1; hasło firmy oznacza z języku niemieckim „sprawdzona jakość”. Dlaczego na polskiej stronie internetowej spółki widnieje hasło w języku niemieckim? Tego nie wiadomo, bo żadne nie potwierdzają, aby części oferowane przez spółkę pochodziły właśnie z Niemiec.

Jak czytamy na stronie firmy:

„Od ponad 0 lat współpracujemy z wieloma odbiorcami z całego świata. Europejskie centrum logistyczne firmy mieści się w Warszawie. Naszą misją jest oferowanie wysokojakościowych produktów i usług w celu zapewnienia długotrwałej współpracy handlowej”.

DENCKERMANN swoim odbiorcom zapewnia kompleksowe rozwiązania z zakresu rynku motoryzacyjnego. W szerokiej ofercie produktowej znajdują się filtry, pompy wody, elementy układu hamulcowego (klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, szczęki hamulcowe), elementy zawieszenia, łożyska kół oraz amortyzatory. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowe produkty, a także systematycznie wprowadzamy nowe linie produktowe.

Nasze działania opieramy na pełnym profesjonalizmie, doświadczeniu i osiągnięciach na rynku krajowym i międzynarodowym. Naszym klientom oferujemy kompleksowe wsparcie merytoryczne i opiekę marketingową”.

„Denckermann” jest dystrybutorem samochodowych części zamiennych. Gdzie są one produkowane? Postanowiliśmy oficjalnie zapytać o to przedstawicieli firmy. Niestety nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Jednak wśród klientów firmy „Deckermann”, którzy mieli do czynienia z ich towarem, pojawiają się przypuszczenia, że pochodzi on z Chin. Pojawiają się także liczne wątpliwości dotyczące ich jakości.

R1; Czym innym są części zamienne niemieckie a czymś innym części chińskie. Nazwa „Denckermann” może sugerować, że towar jest niemiecki, ale poza nazwą nic na to nie wskazuje. To najprawdopodobniej chińskie zamienniki ukryte pod niemiecko brzmiącą nazwą – mówi jeden z naszych czytelników.

„To teraz mogę coś powiedzieć o wahaczach firmy DENCKERMANN. TOTALNA TANDETA!!! Zamontowałem je jesienią, i po przejechaniu 7 tys. km zaczęło postukiwać prawe koło. Po sprawdzeniu, byłem nieźle wkurzony. Wahacz dolny przedni dostał takich luzów, że mało się nie rozpadł. Dwa górne też już stukają. Szybka decyzja i rozebrałem całe zawieszenie i wywaliłem do kosza. O przekleństwach nie wspomnę, bo jeszcze mnie nosi. Co za szajz !!!
(autor: tomazo72, 20-04-2009, 8:32)

Ja na jesień 2008 wymieniłem cały zawias na danckermanna, teraz sprawa wygląda tak, dwa tygodnie temu padła końcówka drążka, tydzień temu druga strona, dwa dni temu dwa dolne wahacze z prawej strony, domyślam się że do tygodnia padnie lewa strona, ogólnie TANDETA JAK NIE WIEM, a ja dodam że jeżdżę po trasie gdzie droga jest prawie jak stół. Już nigdy nie kupie części tej firmy, jakby rzeźbili z drewna pewnie by dłużej wytrzymało.
(autor: piotreklhc, 0-10-2009, 11:12)

deckermann_formu

Forum VW Passat

Przytaczamy zaledwie dwie opinii, natomiast wśród użytkujących części „Denckermann” dłużej niż pół roku R1; podobnych opinii jest znacznie więcej.

Dodajmy jeszcze, że z informacji rejestrowych spółki „Denckermann” wynika, że jedynym członkiem zarządu spółki jest… Zhao Dawei. Przyznać trzeba, że jest to nazwisko, które nie kojarzy się z Niemcami…

Denckermann Sp. z o. o.

  • Członek Zarządu: Zhao Dawei
  • KRS: 0000272300
  • NIP: 118187952
  • Ulica: Annopol 3
  • Miasto: Warszawa 03-236
  • Data rozpoczęcia działalności: 2006

źródło: MotoReplika.pl

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. waylander pisze:

    Artykuł z 2016 roku posiłkujący sie anonimowymi komentarzami z internetu z roku 2009, rzetelne dziennikarstwo:)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika