Nowa generacja Porsche 911 już niebawem! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.11.2018

Nowa generacja Porsche 911 już niebawem!

Ostatnia prosta dla nowego Porsche 911: ósma generacja klasycznego samochodu sportowego pojawi się na europejskim rynku na początku 2019 r.

Przedtem prototypy modelu po raz kolejny rozkręcają obroty swoich silników, aby ukończyć finałowy program testów przeprowadzany w różnych zakątkach świata – program, który poddaje nowe auta sportowe ogromnym obciążeniu. Przemieszczają się one pomiędzy strefami klimatycznymi z różnicą temperatur wynoszącą nawet 85 stopni Celsjusza, sprintem pokonują wysokości sięgające ponad 4 km, znoszą korki w wielkich miastach i ustanawiają nowe rekordy na torach. Po wszystkim każdy element samochodu musi działać równie niezawodnie, co na początku.

„Poza niezrównanymi osiągami to użyteczność na co dzień zawsze sprawiała, że 911 było klasą samo dla siebie” – skomentował Andreas Pröbstle, projektu kompletnego samochodu 911. „Właśnie dlatego testujemy we wszystkich warunkach, przy każdej pogodzie i w każdym regionie. Zespół napędowy musi zachowywać się w nienaganny sposób – tak samo jak płyny, systemy, procesy użytkowania i wyświetlacze. To jedyny sposób, dzięki któremu możemy być pewni, że samochód jest zdolny bezbłędnie przejechać przez wszystkie regiony świata” – dodał.

W pierwszej kolejności testy skupiają się na tradycyjnie najważniejszych obszarach eksperckich Porsche, takich jak podwozie i silnik, które zostały w dalszym stopniu udoskonalone – zarówno celem podniesienia osiągów, jak i wygody na co dzień. Dodatkowo przewidziano testy funkcjonalne i obciążeniowe całkowicie nowej koncepcji obsługi w kokpicie, a także instrumentów oraz wyświetlaczy. Również nowe systemy wspomagające kierowcę i poszerzony zakres łączności muszą sprostać wyzwaniom, jakie stawia intensywny maraton testowy: usługi Porsche Connect różnią się zależnie od kraju, dlatego testowanie ich działania i funkcjonalności wymaga dużych nakładów.

Czytaj dalej…

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika