Nowe Audi A8 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.04.2018

Nowe Audi A8

Komfort bez zarzutu, jakość wykończenia porównywalna z ręczną robotą, konsekwentnie zastosowana lekka konstrukcja i wiele najnowszych rozwiązań technicznych. Audi zmodernizowało swój flagowy model A8. Nowe systemy wsparcia i innowacyjne reflektory diodowe Matrix sprawiają, że jazda nim jest jeszcze bardziej komfortowa. W samochodzie zamontowano jeszcze mocniejsze i bardziej efektywne silniki.

Dzięki modelowi A8, Audi od dawna ma swoje stałe miejsce w czołówce innowacyjnych producentów luksusowych samochodów. Największą chyba zaletą tej dużej limuzyny jest lekka konstrukcja. Ciężar własny Audi A8 quattro ze standardowym rozstawem osi, to tylko 1830 kg – najlepszy wynik wśród konkurentów z napędem na cztery koła. Decydującym czynnikiem sprawiającym, że waga samochodu jest tak niska jest karoseria, wykonana prawie w całości z aluminium konstrukcja Audi Space Frame (ASF), ważąca jedynie 231 kg.

to największy dostępny obecnie na rynku model segmentu luksusowych limuzyn. Jego długość to 5,14 m, rozstaw osi: 2,99 m, szerokość: 1,95 m, a wysokość: 1,46 m. Model A8 L jest dłuższy i ma większy o 13 cm rozstaw osi. W przypadku obu wariantów karoserii, bagażnik o pojemności nawet do 520 litrów jest – dzięki jego przekonstruowaniu – bardziej pakowny. Dodatkowe rozwiązania mające na celu wytłumienie wnętrza zmniejszyły i tak już niski poziom hałasów.

Więcej…

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika