SLD nie dla koalicji z TR | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.07.2014

SLD nie dla koalicji z TR

Szefowie wszystkich regionalnych struktur SLD solidarnie nie zgodzili się na koalicję ich partii z Twoim Ruchem. Tym samym pomysł Leszka Millera na najbliższą kampanię samorządową natrafił na jednoznaczny sprzeciw członków Sojuszu.

miller-czarzasty

R1; Wciąż jesteśmy gotowi do rozmów – przekonuje Janusza Palikot, komentując posunięcie SLD. – Choć jednocześnie przygotowujemy własne listy samorządowe.

Leszek także jest gotowy na współpracę z Palikotem. Jednak działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej zupełnie nie są i prawdopodobnie długo jeszcze nie będą gotowi na koalicyjną współpracę z Twoim Ruchem. R1; Jesteśmy bardzo przywiązani do naszego szyldu, do naszej partii – powtarzają politycy Sojuszu. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z największych przeciwników koalicji SLD z TR jest Włodzimierz Czarzasty, który podobno zrobi bardzo dużo, aby koalicji nie było.

Gdy przypomnimy sobie, że tuż po tym, gdy przejął przywództwo w SLD, ogłosił, że ma zamiar budować silną i jedyną lewicową partię; gdy przypomnimy sobie, jak jeszcze niedawno wyglądały publiczne relacje między Millerem a Palikotem i słynną już „naćpaną hołotę” R1; tak szef SLD określił parlamentarzystów Twojego Ruchu – niechęć między oboma ugrupowaniami wydaje się w pełni zrozumiała.

Millerowi będzie teraz bardzo trudno przekonać partyjnych kolegów do koalicji z Januszem Palikotem. Tym bardziej, że idea koalicyjnych startów w wyborach (w rozmaitych politycznych konfiguracjach) wielokrotnie okazała się chybiona.

Szef SLD zapowiada teraz wizyty w każdym z 6 regionów i ma zamiar przekonywać działaczy do poparcia pomysłu współpracy z Twoim Ruchem. Wydaje się, że będzie to zadanie bardzo trudne.

Autor

- dr n. hum., publicysta i komentator. Twórca niezależnych mediów. Autor analiz dotyczących PR, języka polityki i marketingu politycznego.Twitter: @MichalLange

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika