Odkrywamy kulisy działalności Amber Gold. Były współpracownik Plichty: „Linie OLT to był kaprys. Marcin chciał jedynie utrudnić działalność liniom LOT”. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.08.2012

Odkrywamy kulisy działalności Amber Gold. Były współpracownik Plichty: „Linie OLT to był kaprys. Marcin chciał jedynie utrudnić działalność liniom LOT”.

Gazeta Bałtycka dotarła do byłego bliskiego współpracownika Marcina Plichty R1; właściciela firmy Amber Gold, który jeszcze do niedawna zarządzał m.in. linią lotniczą OLT Express. Dziś nie istnieje, a Amber Gold jest w upadłości.

Mówi były bliski współpracownik Marcina Plichty, prosząc o zachowanie anonimowości:

R1; Pomysł z OLT Express, według mojej wiedzy był czystym (jednym z wielu) kaprysem Plichty. Marcin chciał pokrzyżować szyki i utrudnić funkcjonowanie PLL LOT. Tylko o to chodziło. Trzeba przyznać, że mu się nawet udało, bo jak wiemy, państwowy przewoźnik musiał obniżyć ceny połączeń tym, jak na rynek weszło OLT. Po jej upadku ceny znów podskoczyły. To był w mojej ocenie zuchwały i odważny ruch, ale nie wynikał z chęci zysku.

Mogę jeszcze powiedzieć skąd wzięła się nazwa OLT. To zabawna historia. Otóż to jest bardzo prawdopodobne, o czym mówią niektórzy internauci, że nazwa powstała w wyniku przestawienia pierwszych dwóch liter nazwy . Wiem na pewno, że całość pomysłu to miał być taki żart. Kpina z LOTu.

Pamiętam, że swego czasu pojawił się nawet problem z reklamami OLT, które były wzorowane na reklamach i oczywiście bardzo do nich podobne. jakimś czasie trzeba było je wycofać.

Więcej mówić na ten temat nie chcę, bo pierwsze to nie ma sensu, po drugie to bardzo trudne tematy. O przygodzie z Amber Gold i o Plichcie chcę jak najszybciej zapomnieć i zająć się czymś zupełnie innym. Na dziś to dla mnie już zamknięty rozdział.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. OLT pisze:

    Ostfriesische Lufttransport GmbH, OLT – drugi najstarszy przewoźnik lotniczy w Niemczech, w sierpniu 2011 kupiony przez Amber Gold.

  2. OLT pisze:

    PS. Sądzę, że założyciele OLT, panowie Martin Dekker i Jan Janssen, faktycznie nawiązali złośliwie do nazwy „LOT”. To typowa ambicja osobników, których ambicją jest obsługiwanie taksówek lotniczych na wyspach Morza Północnego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika