Pożegnanie z nordic walking | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.10.2012

Pożegnanie z nordic walking

Niesprzyjająca, jesienna lecz na szczęście bezdeszczowa pogoda towarzyszyła ostatniej rundzie zawodów Grand Prix Nordic Walking.

Jesienne pożegnanie z nordic walking. (Fot. MOSiR Gdańsk)

Na starcie trzeciej edycji cyklu rozegranej 3 października w Parku Nadmorskim im. R. Reagana stanęło ponad 100 osób. Organizator, MOSiR w Gdańsku przewidział 4 kategorie wiekowe i dwie trasy do wyboru, zależnie od preferencji i kondycji uczestniczących.

Ci, którzy zdecydowali się na krótszy dystans 6 kilometrów, mieli do pokonania dwie pętle o długości 3 km. Z taką odległością najlepiej poradzili sobie:

w kategorii do 34 lat:
Anna Piernicka /Gdynia, czas 44:29/ oraz Paweł Chmielowski /Gdańsk, czas 39:0/

w kategorii 35-49 lat:
Katarzyna Nizioł /Gdańsk, 4:55/ oraz Tomasz Kozakowski /Kwidzyn, 36:43/

w kategorii 50-64 lata:
Lucyna Prasek /Gdynia, BODY IN MOTION, 42:42/ oraz Mieczysław Drawc /Gdańsk, 37:21/

w kategorii powyżej 65 lat:
Barbara Latos /Gdańsk, 48:02/ oraz Stanisław Niwiński /Gdańsk, POMORSKI KLUB WETERANÓW LA, 42:31/

Na dłuższy, 2-kilometrowy dystans składały się 4 pętle. Tu najlepsi okazali się:
w kategorii do 34 lat:
Anna Sas-Bojarska /Gdańsk, BODY IN MOTION, :22,32/ oraz Jerzy Bojanowski /Gdynia, NACHODZIE.PL, 1:20,20/

w kategorii 35-49 lat:
Magdalena Rożyk /Gdynia, CHODZEZKIJAMI.PL, :21,26/ oraz Adrian Tofil /Gdynia, 1:16,13/

w kategorii 50-64 lata:
Maria Kubiak /Rumia, :22,46/ oraz Mirosław Anaczkowski /Sztum, LKS ZANTYR SZTUM, 1:16,41/

w kategorii powyżej 65 lat:
Edward Łuczyński /Gdańsk, UNIWERSYTET GDAŃSKI, :28,01/

Na wszystkich uczestników tradycyjnie czekały atrakcyjne nagrody, a wśród nich cztery tablety, bony zakupowe Intersport o łącznej wartości 3000 zł oraz 4 wejściówki do Loppy`s World. Szansę ich wylosowania miał każdy, kto ukończy zawody. Szczęście uśmiechnęło się do:

  • tablety: Maria Kusiak, Andrzej Łukaszewicz, Krystyna Piernicka, Dariusz Zawisza
  • bony na zakupy: Aneta Bukowska-Miszewicz, Katarzyna Nizioł, Agata Zygadło, Małgorzata Adamczyk, Adrian Tofil, Marzena Turowska-Głowacka.

Organizowany od kilku lat przez MOSiR w Gdańsku zyskał stałe grono uczestników, do których ciągle dołączają nowe osoby chcące zadbać o lub zwyczajnie porywalizować z innymi.

Organizowany od kilku lat przez MOSiR w Gdańsku przy współpracy z Polską Federacją Nordic Walking zyskał stałe grono uczestników, do których ciągle dołączają nowe osoby chcące zadbać o lub zwyczajnie rywalizować z innymi.

– Obserwujemy, że wiele osób, które przez ostatnie sezony uczestniczyły w naszych imprezach teraz, wraz ze wzrostem umiejętności i poprawie techniki startują z chęcią sprawdzenia się w rywalizacji na wybranej trasie. Dlatego nasza trasa jest opomiarowana, a czipy zapewniają precyzyjny pomiar czasu i łatwą weryfikację progresu wyników. Impreza cyklu grand prix jest zatem propozycją zarówno dla amatorów, jak też dla tych, którzy chcą się trochę po ścigać – podsumowuje Olgierd Bojke z PFNW.

Tą tendencję dobrze obrazuje zainteresowanie, jakie towarzyszyło rozegranemu dwa tygodnie wcześniej Maratonowi Nordic Walking. Była to propozycja dla sympatyków marszów z kijkami chcących zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest pokonanie maratonu. Dla pewnego ułatwienia dystans ten podzielono na trzy etapy. Różnorodność dystansów na jakich można próbować swoich sił w gdańskich imprezach nordic walking sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią formułę – rekreacyjną bądź półwyczynową.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika