Izrael zdeterminowany w swoich atakach na Strefę Gazy. Hamas też nie zwalnia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.07.2014

Izrael zdeterminowany w swoich atakach na Strefę Gazy. Hamas też nie zwalnia

Izrael nie ma zamiaru zrezygnować z nalotów na Strefę Gazy w najbliższych dniach, tak jak i ulec presji międzynarodowej dotyczącej negocjowania porozumienia o zawieszeniu broni w konflikcie, który nabiera tempa, zakomunikował właśnie izraelski Moshe Ya’alon w jednej ze stacji radiowych.

Izrael_StrefaGazy_lato2014

Źródło zdjęcia: news.cn

„Wiele dni wojny jeszcze przed nami” – oznajmił Ya’alon i stanowczo oświadczył, że Izrael nadal będzie ostrzeliwał tereny Hamasu „z pełną siłą”. Ya’alon dodał, że pozostało jeszcze „wiele obiektów” do zaatakowania w Strefie Gazy.

Dyplomatyczne wysiłki w celu zakończenia walki nabrała już tempa w piątym dniu kampanii powietrznej Izraela na Gazę. Z kolei arabskie media poinformowały w sobotę o nowej inicjatywie Palestyńczyków ws. rozejmu z udziałem Egiptu i Kataru.

Według niektórych raportów umowa obejmuje przelewy pieniężne do rządzonej przez Hamas Strefy Gazy i otwarcie przejść granicznych do Strefy Gazy.

W piątek prezydent USA Barack Obama zadzwonił do premiera Izraela Benjamina i zaoferował pomoc w ułatwieniu zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem.

powiedział skądinąd na konferencji prasowej, że nie zakończy operacji dopóty, dopóki Hamas nie wstrzyma pocisków rakietowych na Izrael. Odkąd we wtorek rozpoczęła się operacja Protective Edge bojownicy z Gazy wystrzelili około 690 rakiet i moździerzy w kierunku Izraela.

„Żadna presja międzynarodowa nie odwiedzie nas od uderzeń z całej siły w stosunku do organizacji terrorystycznej, która nawołuje do naszego zniszczenia” – powiedział.

W ciągu ostatnich 24 godzin Izrael uderzył około 158 miejsc w Strefie Gazy, wedle doniesień armii. Ostatnie naloty przyniosły ofiary śmiertelne w Strefie Gazy liczące co najmniej 128 osób, a około 635 domów zostało zniszczonych lub uszkodzonych według oświadczenia Centrum Praw Człowieka al-Mezan, który ma swoją siedzibę w Gazie.

Źródło: Xinhua

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika