Gdynia: Burza przed sesją, czy będą gromy? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.06.2016

Gdynia: Burza przed sesją, czy będą gromy?

Nierozwiązana sprawa Maxima w Gdyni przez Prezydenta Miasta Gdyni wraca jak bumerang przed sesją Rady Miasta Gdyni. Radni Dzielnicy Orłowo biorą sprawy w swoje ręce i podejmują uchwałę.

gdynia

Tym razem Rada Dzielnicy Orłowie podjęła uchwałę w sprawie, wezwania Prezydenta Miasta Gdyni i Radnych Miasta Gdyni do włączenia obszaru działek znajdujących się dawnym Maximie do zasobów miejskich zieleni urządzonej, trwale do udostępnienia mieszkańcom i gościom zwiedzającym Orłowo.

Stanowisko Radnej Dzielnicy Orłowo Alicji Baldis:

„Pismo zawiera stanowisko wszystkich radnych. Boimy się, że miasto będzie kierowało się interesem finansowym nie biorąc pod uwagę życzeń mieszkańców. Ten teren jest niezwykle cenny pod względem krajobrazowym.

Jest to najpiękniejsze miejsce w Gdyni. Jest perełka krajobrazowa w skali kraju i powinniśmy ja chronić w szczególny sposób. Wszelkie złe decyzje będą nieodwracalne. Przemiany w Orłowie idą w bardzo złym kierunku. Orłowo zatraca swój charakter, klimat i urok.

Zupełnie jest też niezrozumiale dlaczego pozwala się zamieniać w rudery tak pięknym budynkom jak np. willa Słońce. To są wartości niewymierne, świadectwa naszej kultury i tłumaczenie się brakiem funduszy na jest niezrozumiałe”.

pismo-rada-gdyni

Sygnatariusze uchwały liczą na zrozumienie Prezydenta Gdyni i Rady Miejskiej, niemniej jedna trzeba pamiętać, że Rada Miejska Gdyni jest zdominowana przez Radnych Samorządności i leży w gestii władz Gdyni.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Rada Miasta Gdyni skierowała tą sprawę do konsultacji społecznych szczególnie, że Urząd Miasta Gdyni prowadzi obecnie konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Gdyni.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Janusz pisze:

    Dla byłego mieszkańca Orłowa (od 1950) sprawa nie jest taka prosta. Uczynić z obszaru po Maximie teren rekreacyjnej zieleni jest najprostsze. Jednakże wykreśla w ten sposób pewien historyczny moment Orłowa, kiedy stała tam Zorba, a potem Maxim. A na dodatek teren jest cholernie drogi, o czym przekonał się nawet p.Krauze. Wydaje się, że tylko otwarty, transparentny konkurs na zagospodarowanie powinien ten problem rozwiązać.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika