Nowe oblicze Dworca Gdynia-Redłowo SKM Trójmiasto - tuż, tuż | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.04.2015

Nowe oblicze Dworca Gdynia-Redłowo SKM Trójmiasto – tuż, tuż

Dobre dla gdyńskiej Redłowo. Spółka SKM Trójmiasto planuje kolejną dużą inwestycję. Po wybudowaniu nowego przestanku SKM Gdańsk Śródmieście przyszedł czas na przygotowanie projektu planistycznego remontu przystanku -Redłowo.

PKP restrukturyzowane

Jak podkreśla Ewa Lehka z SKM Trójmiasto – spółka w obecnym roku nie dysponuje środkami na rozpoczęcie prac budowlanych. Jednak widząc potrzebę przeprowadzenia modernizacji przystanku -Redłowo, spółka rozpoczęła prace związane ze zbieraniem niezbędnej dokumentacji do przeprowadzenia kolejnej dużej inwestycji.

Tu należy przypomnieć, że spółka w zeszłych latach przeprowadziła remonty generalne Dworca -Główna, Wzgórze św. Maksymiliana oraz Gdynia-Orłowo. Wszystkie te inwestycje brały pod uwagę potrzeby osób niepełnosprawnych. I tym razem – jak podkreśla Ewa Lehka – przedmiotowy projekt Dworca Gdynia-Redłowo, będzie konsultowany ze Stowarzyszeniem Osób Niewidomych.

Spółka podkreśla, że ze środków własnych nie jest w stanie sfinansować tak dużej i kompleksowej zmiany wizerunkowej dworca -Redłowo. Dlatego też przedstawiciele SKM Trójmiasto złożyli stosowną dokumentację o dofinansowywanie z projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej.

Inwestycja wpisuje się w politykę regionu, która zakłada tworzenie nowych inwestycji transportu publicznego jak i unowocześnianie obecnych rozwiązań – np. zakup nowego taboru dla ZKM w Gdyni. Jednak trzeba podkreślić, że miasto Gdańsk w porównaniu do Gdyni i Sopotu najwięcej inwestuje w nowe połączenia i nowy tabor. Władze Gdańska poprzez łączenie dalszych dzielnic ze śródmieściem tworzą nowe miejsca pracy, stwarzają nowe możliwości dla lokalnej gospodarki i osobistego rozwoju mieszkańców.

Wedle planów spółki, prace budowlane powinny się rozpocząć w 2016 roku, jest to czas potrzebny na przygotowanie całego projektu.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 5 komentarzy
Napisano
 1. Zbigniew pisze:

  Ciekawy artykuł. Widać zachodzące zmiany i życzę, żeby Redłowo, jak najszybciej doczekało się realizacji planów w tym zakresie.

 2. Zbyszek pisze:

  Brawo Bronku

 3. Maja pisze:

  Moim zdaniem Redłowo to rzeczownik rodzaju nijakiego więc powinno być w tytule „Dobre wiadomości dla gdyńskiego Redłowa”.
  Uważam,że Gdynia Redłowo SKM to stacja osobowa (przystanek osobowy SKM) a nie dworzec.

 4. Tomasz pisze:

  Foto chyba nie stacji w Redłowie

 5. Marcin pisze:

  Zgadzam się z Maja, super gdyby w Redłowie był dworzec, marzniemy okrutnie gdy przegapimy zmiany w rozkładzie i czekamy np. 20 min na – 10. Niestety, jest to tylko stacja (czyli – nazwijmy to – bez budynków ).

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika