Trwa proces przebudowy Sądu Rejonowego w Gdyni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.06.2015

Trwa proces przebudowy Sądu Rejonowego w Gdyni

Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, Marian Pieńczewski informuje, iż proces przebudowy Sądu Rejonowego w Gdyni przechodzi do drugiego etapu.

sad_rejonowy_w_gdyni

W kolejnym etapie planuje się niwelację różnic poziomów w budynku (przede wszystkim w środku budynku A od wejścia głównego oraz w budynku B) poprzez montaż podnośników oraz windy, które umożliwią komunikację na poszczególne poziomy osobom niepełnosprawnym z możliwością dostępu do sal rozpraw, punku obsługi interesantów, biura podawczego, punktu informacyjnego-czytelni i kasy.

W procesie przebudowy planuje się przystosowanie węzłów sanitarnych ogólnodostępnych dla osób niepełnosprawnym:
– na wysokim parterze 1 pomieszczenie WC tylko dla osób niepełnosprawnych (przy Wydziale Cywilnym)
– dostosowanie pomieszczeń WC na poszczególnych poziomach budynku dla osób niepełnosprawnych (przy Wydziale Cywilnym)
– dostosowanie pomieszczeń WC tylko dla osób niepełnosprawnych (przy Wydziale Rodzinnym i Nieletnich, Wydziale Karnym przy Sekcji ds. rozpatrywania w postępowaniu uproszczonym przy Wydziale Cywilnym, a także przy salach rozpraw).

Z uwagi na wysoki koszt całej modernizacji nie jest możliwa realizacja przebudowy w tym roku, nie mniej jednak trzeba zauważyć, że w tym roku została oddana do użytku winda od ul. Jana Kolna w budynku A.

Wysoki koszt planowanej inwestycji wynika z faktu, że budynek A Sądu Rejonowego w Gdyni zastał oddany w latach trzydziestych XX w.

Jak wynika z planów dyrektora Pieńczewskiego, zostanie wybudowany łącznik między budynkami A i B Sądu Rejonowego w Gdyni, co pozwoli na łatwiejsze poruszanie się po obu obiektach.

Miejmy nadzieję, że nowy rząd wyłoniony w jesiennych wyborach parlamentarnych pozwoli na dokończenie tej ważnej inwestycji dyrektorowi Pieńczewskiemu, przyznając odpowiednie środki finansowe.

Autor

- dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej, kierownik redakcji ds. rozwoju. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Wyświetlono 4 komentarze
Napisano
 1. Oszczędny pisze:

  Interesuje mnie skąd będą środki na takie inwestycje.

 2. Pat pisze:

  Na pewno nie ze środków – „Miejmy nadzieję, że nowy rząd wyłoniony w jesiennych wyborach parlamentarnych pozwoli na dokończenie tej ważnej inwestycji dyrektorowi Pieńczewskiemu, przyznając odpowiednie środki finansowe.” – bo pewnie już Pan Oszczędny czekał żeby tylko wylać wiadro „hejtu” pod adresem Samorządności

 3. Pat pisze:

  Na pewno nie ze środków miejskich – „Miejmy nadzieję, że nowy rząd wyłoniony w jesiennych wyborach parlamentarnych pozwoli na dokończenie tej ważnej inwestycji dyrektorowi Pieńczewskiemu, przyznając odpowiednie środki finansowe.” – bo pewnie już Pan Oszczędny czekał żeby tylko wylać wiadro „hejtu” pod adresem Samorządności

 4. Oszczędny pisze:

  Nie rozumiem Pat. Proste pytanie a komplikujesz. Jako osoba niepełnosprawna (wózek) widzę wiele niedoskonałości architektonicznych i z tym walczę. Dlatego moim zdaniem takie ogromne środki można by było wykorzystać rozsądniej. Wśród moich znajomych (ON) nikt nie korzystał z tego budynku. Ale proszę zobaczyć jak np. przystosowany jest Urząd Skarbowy na Władysława IV. Tylko podjazd. Do windy trudno się dostać – bardzo ciężkie drzwi. A z podatkami – aczkolwiek to przykry obowiązek – każdy z nas ma styczność. Pozdrawiam i proszę nie doszukiwać się podtekstów.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika