Partia Razem: "To barbarzyńska ustawa" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.04.2016

Partia Razem: „To barbarzyńska ustawa”

Przedstawiciele Partii Razem demonstrowali w całej Polsce przeciw – ich zdaniem – barbarzyńskiej ustawie zakazującej przerywania ciąży, która – jak ostrzegają – jeśli zostanie wprowadzona, pozwoli na torturowanie kobiet w majestacie prawa.

demonstracja-aborcja-1

– Jeśli ustawa wejdzie w życie, zgwałcone dziewczyny będą zmuszane do rodzenia. Kobiety będą musiały rodzić niezdolne do samodzielnego życia dzieci tylko po to, by patrzeć, jak przez kilka minut umierają w męczarniach. Przy szpitalnych łóżkach kobiet, które stracą ciążę, pojawią się policjant i prokurator, żeby dochodzić, czy nie doprowadziły do poronienia celowo. Nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński i Beata Szydło skazali na to Polki – deklarują politycy z Razem.

Demonstracja odbyła się również w Trójmieście – w Sopocie na Placu Konstytucji 3 maja. Według szacunków policji było na niej około tysiąca osób. Przemawiały m.in. Paulina Ślusarczyk, Ewa Gromada z zarządu gdańskiego Partii Razem i Krzysztof Adamski z zarządu gdyńskiego.

Działacze mówili o osobistych tragediach kobiet, które spowodowałaby represyjna ustawa, i o tym, jak bardzo uderzyłaby przede wszystkim w niezamożne Polki.

Według aktywistów partii Razem – ofiarami nowej ustawy padną kobiety, które już wcześniej stały się ofiarami gwałtów, ponieważ będą zmuszone rodzić dzieci swoich oprawców.

– Autorzy projektu mówią o obronie życia, a tak naprawdę kobiet mają za nic i to, co proponują jest skazywaniem kobiet na cierpieniem, które nie ma nic wspólnego z macierzyństwem, jeśli nieodwracalne uszkodzenie płodu prowadzi do śmierci dziecka zaraz po porodzie – twierdzą politycy.

Demonstrujący mieli ze sobą wieszaki – symbol podziemia aborcyjnego i dla życia i zdrowia kobiet, jakie niosą nielegalne, chałupnicze aborcje dokonywane z desperacji.

Pojawiła się również kilkunastoosobowa kontrdemonstracja środowisk pro-life, z transparentami m.in. ze zdjęciem Adolfa Hitlera. Nieproszeni goście, choć głośni, nie byli jednak w stanie zagłuszyć setek kobiet i mężczyzn występujących w obronie prawa kobiet do zdrowia, bezpieczeństwa i godności.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika