Sopot przekaże 100 tys. zł na patrole policji | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.04.2015

Sopot przekaże 100 tys. zł na patrole policji

Na mocy podpisanego przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i Komendant Miejską Policji w Sopocie insp. Beatą Perzyńską porozumienia, miasto przekaże w bieżącym roku 100.000 zł na piesze i zmotoryzowane patrole policji w mieście.

policja-sopot-porozumienie

Służba będzie pełniona w wymiarze 8 godzin w formie umundurowanych patroli pieszych i zmotoryzowanych, w godz. od 21.00 do 7.00, głównie w piątki i soboty a w inne dni tygodnia w zależności od istniejących potrzeb związanych ze zwiększonym ruchem turystycznym i odbywającymi się na terenie imprezami, kulturalnymi, rozrywkowymi, sportowymi i innymi uroczystościami.

– Ilość patroli i ich skład będzie uzależniony od tego ilu funkcjonariuszy zgłosi się do ponadnormatywnej służby – podkreślała inspektor Beata Perzyńska. – Średnio czas reakcji od zgłoszenia do interwencji w naszym mieście, to 5 minut. Zależy nam by również podczas wakacji, kiedy ruch w mieście jest zdecydowanie większy, utrzymać te standardy.

Podczas spotkania podpisane zostało również porozumienie na mocy którego miasto zakupi 4 zestawy wkładów do narkotestów (80 sztuk), które będą wykorzystywane do badania kierowców podczas kontroli drogowych. Sopocka policja jako jedyna w Trójmieście, posiada takie zestawy.

– Prewencja, prewencja i jeszcze raz prewencja. Dobra współpraca służb mundurowych w naszym mieście przynosi efekty – powiedział Jacek Karnowski prezydent Sopotu. – Więcej umundurowanych funkcjonariuszy, to bardziej spokojna ulica. A wiemy, że do Sopotu w czasie weekendów w wakacje przyjeżdża dużo, szczególnie młodych ludzi. Warto by czuli się bezpiecznie i czuli respekt i mieli świadomość, że dobra zabawa to zabawa w granicach prawa i rozsądku.

źródło: UMS

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika