Przesadzanie drzew w Sopocie. 60-letni kłęk kanadyjski w nowym miejscu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.03.2013

Sopot przesadza drzewa. 60-letni kłęk kanadyjski w nowym miejscu [FOTO]

Z wykorzystaniem specjalistycznego, wielkogabarytowego sprzętu, 60-letni sopocki kłęk znalazł się w nowym miejscu. Cała operacja wcale nie była taka prosta.

Sopot przesadza drzewa. 60-letni kłęk w nowym miejscu [FOTO]

Ponad 60-letni kłęk kanadyjski został wykopany ze skwerku u zbiegu ulic Podjazd i Dworcowej, naprzeciw hotelu Rezydent. Drzewo zostało policyjnym pilotażem przewiezione w okolice Domu Seniora. Tam też zostało przesadzone.

Akcja miała związek z rozpoczynającymi się pracami przebudowy dworca i terenów przydworcowych w Sopocie, jej koszt w całości pokrył inwestor. Tym samym zakończyły się prace przygotowawcze związane z zielenią na terenie planowanej inwestycji.

Przypomnijmy, podczas tej inwestycji dokonywane jest gruntowne porządkowanie zieleni w tym kwartale miasta. Krzewy, byliny i trawy ozdobne zajmą ponad 880 m2. Roślinność znajdować się będzie zarówno na placach, w donicach oraz na dachu.

Aż 102 nowe drzewa R1; graby, brzozy, grójeczniki japońskie, klony pensylwańskie, robinie akacjowe – zostaną zasadzone na nowych skwerach.

Pojawi się również 50 sztuk drzew niskich i dużych krzewów – m.in. lipy drobnolistne, świdośliwy kanadyjskie czy rokitniki wąskolistne.

W ramach finansowanych przez inwestora nasadzeń zastępczych nowe drzewa pojawią się również w rejonie ulic Kościuszki i Chopina R1; 14 drzew, przy Drodze Zielonej – 74 lipy, przy ulicy Goyki – 32 lipy, a w sąsiedztwie alei wjazdowej do zabytkowego hipodromu 20 drzew.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika