Wybory samorządowe 2014: Andrzej Kowalczys | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.11.2014

Wybory samorządowe 2014: Andrzej Kowalczys

lat 55, żona Magdalena, szczęśliwy ojciec dwóch córek Marty lat 26, Antoniny 1,5 roku.

Andrzej KowalczysWykształcenie wyższe, pedagog (Gdańska Wyższa Humanistyczna, Uniwersytet Gdański), specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie), ukończył również studia podyplomowe Zarządzanie personelem w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Zarządzanie Administracją Samorządową w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

W latach siedemdziesiątych sympatyk Ruchu Młodej Polski, następnie zaangażowany w działalność opozycyjną i konspiracyjną. Pracował do 13 grudnia 1981 r. w NSZZ Solidarność, w latach osiemdziesiątych w Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych „Świetlik”, której szefem był Maciej Płażyński.

Od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami naszego województwa. Obecnie pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pełni funkcję pełnomocnika marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Pomysłodawca wspólnie z Gdańską Fundacją Dobroczynności organizator na gdańskim Przymorzu i Zaspie popularnych turniejów dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. Jest członkiem Gdańskiej Rady Sportu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gra regularnie w tenisa, piłkę nożną, jeździ z rodziną na rowerach. Szefuję znanej amatorskiej drużynie Polityków i Przyjaciół. Kibicuje gdańskiej Lechii. Wycisza się na ptasich wyprawach oraz przy lekturze publikacji ornitologicznych. Słucha Pink Floyd, Led Zeppelin, czasem Eminema.

wybory_samorzadowe_2014-1

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 6 komentarzy
Napisano
 1. Ola pisze:

  Nigdy nie zasługuję na kowalczysa, który nie szanuje ludzi i nic nie ma dobrego w sobie.

 2. Ola pisze:

  Pracowałam z tym człowiekiem. Wyzywał mnie wmawiał że jestem na niskim poziomie.Innych ludzi wykorzystywał żeby robili to co do niego należy, a sam urywał się 4 godziny przed końcem pracy. Kompromitował się na konferencjach swoją niewiedzą tematu. On umie mówić jedynie o sprawach piłkarskich.Nie wspomnę jakie ma plecy u pewnego prezydenta…

 3. Jaro pisze:

  Ola. Może pisałaś w pismach urzędowych nazwiska z małej litery? Tak jak w Twoim komentarzu w przypadku Kowalczysa. Można kogoś nie lubić, ale urzędniczka powinna wiedzieć, że w PL imiona i nazwiska zaczynamy od dużej literki.

 4. Jaro pisze:

  Jeszcze piszesz, że „nigdy nie zasługuję na kowalczysa” To zasługujesz, czy nie? Prawdopodobnie miałaś na myśli „zagłosujesz”. Takie pomyłki urzędniczki?

 5. obserwator pisze:

  hahaha 🙂 ale ją wyśmiali.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika