Wybory samorządowe 2014: Andrzej Kowalczys | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.11.2014

Wybory samorządowe 2014: Andrzej Kowalczys

Andrzej Kowalczys lat 55, żona Magdalena, szczęśliwy ojciec dwóch córek Marty lat 26, Antoniny 1,5 roku.

Andrzej KowalczysWykształcenie wyższe, pedagog (Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Uniwersytet Gdański), specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie), ukończył również studia podyplomowe Zarządzanie personelem w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Zarządzanie Administracją Samorządową w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

W latach siedemdziesiątych sympatyk Ruchu Młodej Polski, następnie zaangażowany w działalność opozycyjną i konspiracyjną. Pracował do 13 grudnia 1981 r. w NSZZ Solidarność, w latach osiemdziesiątych w Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych „Świetlik”, której szefem był Maciej Płażyński.

Od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami naszego województwa. Obecnie pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pełni funkcję pełnomocnika marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Pomysłodawca wspólnie z Gdańską Fundacją Dobroczynności organizator na gdańskim Przymorzu i Zaspie popularnych turniejów dzikich drużyn „Do przerwy 0:1”. Jest członkiem Gdańskiej Rady Sportu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gra regularnie w tenisa, piłkę nożną, jeździ z rodziną na rowerach. Szefuję znanej amatorskiej drużynie Polityków i Przyjaciół. Kibicuje gdańskiej Lechii. Wycisza się na ptasich wyprawach oraz przy lekturze publikacji ornitologicznych. Słucha Pink Floyd, Led Zeppelin, czasem Eminema.

wybory_samorzadowe_2014-1

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 6 komentarzy
Napisano
 1. Ola pisze:

  Nigdy nie zasługuję na kowalczysa, który nie szanuje ludzi i nic nie ma dobrego w sobie.

 2. Ola pisze:

  Pracowałam z tym człowiekiem. Wyzywał mnie wmawiał że jestem na niskim poziomie.Innych ludzi wykorzystywał żeby robili to co do niego należy, a sam urywał się 4 godziny przed końcem pracy. Kompromitował się na konferencjach swoją niewiedzą tematu. On umie mówić jedynie o sprawach piłkarskich.Nie wspomnę jakie ma plecy u pewnego prezydenta…

 3. Jaro pisze:

  Ola. Może pisałaś w pismach urzędowych nazwiska z małej litery? Tak jak w Twoim komentarzu w przypadku Kowalczysa. Można kogoś nie lubić, ale urzędniczka powinna wiedzieć, że w PL imiona i nazwiska zaczynamy od dużej literki.

 4. Jaro pisze:

  Jeszcze piszesz, że „nigdy nie zasługuję na kowalczysa” To zasługujesz, czy nie? Prawdopodobnie miałaś na myśli „zagłosujesz”. Takie pomyłki urzędniczki?

 5. obserwator pisze:

  hahaha 🙂 ale ją wyśmiali.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>