Sprawca napadu na bank w Gdyni - zatrzymany | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.04.2013

Sprawca napadu na bank w Gdyni – zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Gdańska, który jest podejrzany o napad na placówkę banku w Gdyni, pod koniec lutego br.

napad-gdynia

Do zatrzymania doszło w Sopocie, gdzie przestępca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy zatrzymany ma związek z podobnymi przestępstwami, które miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie Trójmiasta.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Gdyni przez blisko 2 miesiące działali operacyjnie, aby ustalić gdzie ukrywa się sprawca napadu.

Przypomnijmy, 22 lutego br. około godziny 16.30 do jednego z banków w centrum Gdyni wszedł młody mężczyzna, który miał w ręku przedmiot przypominający broń palną. Sterroryzował kasjerkę i zażądał wydania gotówki. Tuż kradzieży pieniędzy uciekł się w nieznanym kierunku.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli szereg śladów działania sprawcy, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali z okolicznych kamer monitoringu.

W środę 17 kwietnia br. na terenie Sopotu mężczyzna został zatrzymany na ulicy, w pobliżu której wynajmował , żeby ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zabezpieczyli także przedmiot przypominający broń, którym najprawdopodobniej posługiwał się mężczyzna w trakcie przestępstwa. Zostanie on teraz przekazany do ekspertyzy.

Śledczy ustalają, czy zatrzymany ma związek z podobnymi przestępstwami, które miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie Trójmiasta. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>