Komiks w ruchu w Pracowni Komiksowej - warsztaty komiksu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 20.05.2012

Komiks w ruchu w Pracowni Komiksowej

Trwa montaż motion comic złożony z prac uczestniczek i uczestników warsztaty w projekcie „Akcja! w ruchu̶;; zostanie on zaprezentowany 30 maja w Pracowni Komiksowej.

Warsztaty motion comic prowadzone przez Wojtka Traczyka i Darię Burlińską 28-29 kwietnia oraz 12-1 w Narodowym w Gdańsku. (Fot. Srebrna Kuna)

Projekt „Akcja! Komiks w ruchu” Stowarzyszenia Arteria realizowany w ramach Akademii Orange jest formą innowacyjnej edukacji artystycznej, która wykorzystuje medium komiksu oraz nowoczesne technologie, które służą jego powstawaniu. Składał się z dwóch części: warsztatów komiksowych prowadzonych przez Jacka Frąsia oraz warsztatów motion comic (komiksu w ruchu – formy łączącej komiks z elementami filmu animowanego) prowadzonych przez Wojtka Traczyka i Darię Burlińską.

Uczestniczki i uczestnicy podczas spotkań w kwietniu i w maju w Muzeum Narodowym w Gdańsku pracowali m.in. na tabletach. Podczas warsztatów powstał motion comic oraz film instruktażowy, jak stworzyć motion comic, które zostały udostępnione w internecie na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Projekt jest odpowiedzią na niewielką obecność komiksu a tym bardziej motion comics w programach edukacyjnych i artystycznych.

Więcej o projekcie: www.akcjakomiks.pl
Organizacja: Stowarzyszenie Arteria www.art-eria.pl

PROGRAM

1. Motion Comic w Zatoce Sztuki

Kiedy? 26-27.05.2012 g. 11-15
Gdzie? ZATOKA SZTUKI, Al. F. Mamuszki 14
Co? Jam motion comics – narysuj! zanimuj! nagraj!

Otwarte warsztaty błyskawicznych motion comic w ruchu! Uczestnicy i uczestniczki będą poruszać się pomiędzy trzema stanowiskami:

  • komiksowym prowadzonym przez Jacka Frąsia
  • motion/animacji poklatkowej – z Darią Burlińską i Wojtkiem Traczykiem
  • udźwiękowienie oparte na dźwiękach nagłaśnianych mikrofonami kontaktowymi z Maciejem „Mananasoko” Wojnickim – uczestnicy skonstruują swoje własne mikrofony

2. Motion Comic w Pracowni Komiksowej

Kiedy? 30.05 g. 16-20
Gdzie? Pracowania Komiksowa w Bibliotece Manhattan (Gdańsk – Wrzeszcz)
Co? Warsztaty i projekcje

  • godz. 16-18:30 Warsztaty wprawiania w ruch komiksów – motion comic z Jackiem Frąsiem. Liczba miejsc ograniczona: 6 stanowisk komputerowych + 4 osoby z własnymi laptopami, zapisy: warsztaty.komiksowe@gmail.com
  • g. 19:00 Prezentacja filmu powarsztatowego projektu „Akcja! Komiks w ruchu” – owoc pracy uczestników i uczestniczek warsztatów odbywających się w kwietniu i maju w Muzeum Narodowym w Gdańsku.
  • g. 19:15 prezentacja filmów animowanych „Uwaga! Świeżo Animowane. Młoda Polska Animacja. Inne Wizje Czeskiej Animacji” – projektu Festiwalu Animation Now! z Trójmiasta i Festiwalu Filmów Animowanych PAF z Ołomuńca.

3. Motion Comic w Instytucie Kultury Miejskiej

Kiedy? 30.05 – 01.06 w godzinach 10-18
Gdzie? – Punkt Informacji Kulturalnej ul. Długi Targ 39/40.
Co? Projekcja powarsztatowego motion comic

Prezentacja finalnego motion comics stworzonego przez uczestniczki i uczestników projektu Akcja! Komiks w ruchu. Film będzie wyświetlany w ramówce Punktu Informacji Kulturalnej.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WOLNY!


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>