Inteligentny sportowy t-shirt, który udziela porad podczas ćwiczeń | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.05.2014

Inteligentny sportowy t-shirt, który udziela porad podczas ćwiczeń

Za 99 dolarów możemy się dowiedzieć na temat naszego tempa oddechu i pulsu, ilości wdychanego przez nas powietrza, natężenia ruchu, liczby spalonych kalorii i wielu innych rzeczy, które będą bardzo przydatne podczas ćwiczeń na siłowni czy joggingu w parku.

InteligentnyT-shirt

Źródło: omsignal.com

Inteligentne czujniki wszyte w tkaninę naszej koszulki monitorują istotne sygnały od organizmu i pokazują wskaźniki biometryczne. Te, które monitorują serce, szyte są obok najważniejszych narządów wewnętrznych. Czujniki na klatce piersiowej zmierzą intensywność pocenia się itd.

Naturalnie, „inteligentną” koszulkę można nosić nie tylko w trakcie treningu, ale przez cały dzień. Produkowane są cztery rodzaje: dwa typy podkoszulków i dwa rodzaje t-shirtów z krótkim i długim rękawem.

Kolejną zaletą koszulki, której producentem jest firma OMsignal, jest to, że została ogłoszona najbardziej inteligentną koszulką na świecie nie tylko za sprawą tego, że eliminuje błędy i poprawia wydajność, ale także daje wskazówki, jak poprawnie zrobić trening, kiedy trzeba zwiększyć intensywność ćwiczeń i ją zmniejszyć.

Informacja na temat aktywności organizmu trafia do małej „czarnej skrzynki”, z której jest wysyłana do aplikacji na smartfona. Ci, którzy kupili tę koszulkę, powiedzieli, że można śledzić również to, jak organizm reaguje na obciążenia w czasie rzeczywistym.

Źródło: Daily Mail


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika