Aleksander Lewandowski: "Jako prezydent Wejherowa wprowadzę do szkół bezpłatną opiekę stomatologiczną" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.10.2014

Aleksander Lewandowski: „Jako prezydent Wejherowa wprowadzę do szkół bezpłatną opiekę stomatologiczną”

O kampanii wyborczej w Wejherowie, o spojrzeniu na lokalną politykę a także o konkretnych pomysłach i sposobach ich realizacji – rozmawiamy z Aleksandrem Lewandowskim, kandydatem na prezydenta Wejherowa.

lewandowski-rynek

Aleksander Lewandowski – .

Gazeta Bałtycka: Na początku kampanii wyborczej zaprezentował pan kilka ciekawych postulatów wyborczych. Wśród nich znalazła się m.in. bezpłatna opieka stomatologiczna dla dzieci, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, pomoc osobom starszych oraz . Czy w toku trwania kampanii i wielu spotkań z ludźmi te postulaty są nadal aktualne?
Aleksander Lewandowski: – Założenia programowe, które mieliśmy – rozszerzają się. To co proponowaliśmy, po przeprowadzeniu ankiet wśród mieszkańców Wejherowa to były zagadnienia ogólne. Teraz dochodzimy już do konkretnych rozwiązań. Jak mówimy o likwidacji barier architektonicznych dla niepełnosprawnych to chodzi nam o te najważniejsze, wskazując konkretne miejsca, w których taka likwidacja jest niezbędna – tunel, przejścia na perony, dojście do urzędu , nieutwardzone ulice itp. Teraz mówimy o konkretach. Przechodzimy od haseł do szczegółów.

Czy czuje pan, że ma szanse objęcia fotela prezydenta Wejherowa?
– Ludzie, z którymi się spotykam, wyrażają bardzo duże zainteresowanie moim programem, proponowanymi przeze mnie tematami, moją osobą, trochę inną wizją patrzenia na samorząd i uprawiania polityki. Staram się ich także przekonać, że to nie jedna osoba jest w stanie zmienić miasto, a potrzebny jest do tego zespół, że trzeba pracować razem. A przede wszystkim trzeba się spotykać z ludźmi i z nimi rozmawiać. Ja to robię.

Jest pan bardzo młodym kandydatem na prezydenta miasta. Czy młody wiek jest w kampanii atutem, czy wręcz przeciwnie?
– Mój młody wiek powoduje, że ludzie przede wszystkim zadają pytanie „dlaczego”. Zdecydowanie częściej to pytanie jest zadawane mi, niż moim kontrkandydatom, bo jestem spośród nich najmłodszy. Pamiętajmy o tym, że ludzie młodzi mają teraz inne możliwości działania i angażowania się w najróżniejsze przedsięwzięcia, niekoniecznie w politykę.

Zakładając, że to pan wygra wybory, jaka będzie pańska pierwsza decyzja już jako prezydenta Wejherowa?
– Spotkam się z mieszkańcami miasta i wspólnie ustalimy konkretną mapę działań zmierzających do realizacji programu. Wszystko to, o czym mówiłem podczas kampanii, będzie trzeba usystematyzować w sposób możliwy do zrealizowania i realizować zgodnie z założeniami. Nie da się wszystkiego zrobić od razu, mamy ciężki budżet i ciężki plan finansowy, więc całość prawdopodobnie trzeba będzie rozłożyć na cztery lata. Natomiast jedną z pierwszych decyzji będzie niewątpliwie wprowadzenie bezpłatnej opieki stomatologicznej do szkół, później likwidacja lub reorganizacja Straży Miejskiej i Filharmonii Kaszubskiej oraz cały szereg działań związanych z opieką nad seniorami.

Jakim prezydentem byłby Aleksander Lewandowski?
– Prezydentem dla mieszkańców. ma być od wykonywania poleceń mieszkańców i takim też chciałbym być prezydentem – słuchającym mieszkańców i realizującym ich postulaty, bo to oni najlepiej wiedzą, czego potrzeba miastu.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika