Chris Botti w Gdyni. Koncert jazzowy. Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.03.2013

Chris Botti w Gdyni – 16 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni

Niebawem do Polski zawita jeden z najbardziej znanych światowych artystów jazzowych – Chris Botti. Muzyk zagra aż pięć koncertów, z czego jeden – 16 marca 2013 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.

Chris Botti w Gdyni W wieku 10 lat Chris zaczął pobierać lekcje gry na trąbce, jego matka była nauczycielką gry na pianinie. Można więc powiedzieć, że muzykę ma po prostu w genach. I nie jest to wyłącznie muzyka jazzowa. Botti czerpie również inspiracje z muzyki poważnej, ale także, co może zabrzmieć paradoksalnie – muzyki rockowej.

Artysta występuje solo, ale także, a raczej głównie, jako muzyk sesyjny. Nie jest to rzeczą łatwą, ponieważ wymaga umiejętności dostosowania się do różnorodnych stylów muzycznych oraz wykonawców, z którymi się współpracuje.

Trębacz ma na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne tj. nominacje do Grammy Awards, czy miejsca w pierwszej trójce zestawień Billboard’s Albums.

Współpracował z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak m.in. Aretha Franklin, Diana Krall, Jill , , Rod Steward, czy Michael Buble. Natomiast do współpracy nad swoim najnowszym, niedawno wydanym albumem zaprosił takie osobowości jak Andrea Bocelli, Vince Gill, Caroline Campbell, , David Foster oraz Mark Knopfler.

Chriss Botti jest bez wątpienia ikoną światowego jazzu. To ogromny zaszczyt gościć go w Polsce, ale także niesamowita przyjemność usłyszeć na żywo. Dlatego zapraszamy zarówno na koncert w Gdyni, jak również na te, które odbędą się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.

  • Data koncertu: 16 marca (sobota)
  • Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni
  • Godzina: 20:00
  • Bilety do nabycia na: ticketpro.pl oraz ebilet.pl

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika