Gdańsk Jelitkowo: Światowy rekord skimboardowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.07.2012

Gdańsk Jelitkowo: Światowy rekord skimboardowy

118 zawodników, którzy z deskami stawili się w Jelitkowie na III Otwartych Mistrzostwach Polski w Skimboardingu zapewniło organizatorom – Polskiemu Stowarzyszeniu Skimboardingu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji – najwyższą frekwencję w dotychczas rozegranych zawodach na całym świecie!

Pojawili się zawodnicy ze Szwecji, Austrii, Niemiec i Holandii.

III Otwarte Mistrzostwa Polski w Skimboardingu odbyły się na plaży w gdańskim Jelitkowie. (Fot. MOSiR)

Gdańsk po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo silnym ośrodkiem w tej nietypowej dyscyplinie. Cieszy również liczny udział dziewczyn. 16 uczestniczek, w tym jedna zagraniczna (Holandia) to kolejny rekord DaKine Polish Open 2012.

Na plaży w Jelitkowie, na ujściu potoku stanęły unikatowe, specyficzne przeszkody wykonane specjalnie na tą imprezę. Jedna z nich, najbardziej spektakularna, przeznaczona była wyłącznie na sam sobotni finał, w którym o zwycięstwo walczyło 10 zawodników. Ale zanim licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać finałowe triki, w piątek odbyły się eliminacje. Jazdy konkursowe wyłoniły 4 grupy po dziesięciu skimboarderów. Do ścisłego finału open awansowała wspomniana dziesiątka. Oprócz nich o podium walczyli również młodsi „rajderzy”, do 12 i 16 lat.

Przygotowane na ten rok przeszkody stawiały większy nacisk na technikę i precyzję wykonywanych ewolucji. – W tym roku poszliśmy w kierunku bardziej technicznych trików, czyli pojawiły się przeszkody ollie on, na które trzeba wskoczyć a nie wpłynąć. Dużo przeszkód jest stosunkowo wąskich i wysokich, więc zawodnicy muszą wykazać się dużo większą precyzją. Są przez to bardzo wymagające – powiedział , współorganizator imprezy.

W finale zwodnicy zmagali się na dużej skoczni, na płaskiej wodzie oraz na dwuelementowej skoczni. Najlepszy okazał się reprezentant Polski , który pokonał Daniela Preissa (Niemcy) oraz Adriena Razę (Holandia).

Wśród dziewczyn najlepsza okazała się . Na drugie miejsce podium wskoczyła , a trzecia była .

Kategorię do lat 16 wygrał . Drugi był , a trzecie miejsce padło łupem Marcina Kubiaka.

W grupie do lat 12 najlepiej zaprezentował się . Drugie miejsce przypadło Piotrowi Kubiakowi. Na najniższym podium znalazł się .

Widzowie, oprócz możliwości zapoznania się z dyscypliną oraz sprzętem do jej uprawiania mogli wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie dla publiczności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>