Grupa MoCarta w Gdańsku - z uśmiechem dla dzieci | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.05.2012

Grupa MoCarta w Gdańsku – z uśmiechem dla dzieci

W najbliższy poniedziałek 28 maja 2012 r., kilka dni przed Dniem Dziecka, ale już z myślą o nim i najmłodszych podopiecznych Fundacji Hospicyjnej odbędzie się charytatywny „Podaruj dzieciom uśmiech”. Gwiazdą wieczoru będzie Grupa MoCarta. Na koncert zapraszamy do Filharmonii Bałtyckiej.

Kim są wykonawcy?

– Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi – tak zwykł mawiać o Grupie MoCarta Artur Renion, nieżyjący już artysta który był jednym z jej współzałożycieli.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion.

Początkowo współpracowali z telewizją Canal+ prezentując krótkie, 2 – 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów „PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. „Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową.

Grupa MoCarta to nie tylko muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, , Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny.

Przed koncertem, od godz. 18.00 będzie można wziąć udział w loterii charytatywnej .

Bilety na koncert w cenie 40 zł – 100 zł, do nabycia:
:

  • Filharmonii Bałtyckiej, Ołowianka 1,
  • Fundacja Hospicyjna, Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60

Gdynia:

  • Biuro podróży “Barkost”, ul. Świętojańska 100,
  • www.bilety24.pl

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika