Walentynkowe Trójmiasto. Jakie atrakcje szykuje Gdańsk, Sopot i Gdynia na Dzień Zakochanych? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.02.2013

Walentynkowe Trójmiasto. Jakie atrakcje szykuje Gdańsk, Sopot i Gdynia na Dzień Zakochanych?

Niedługo Święto Zakochanych – . Jak za pewne wszyscy wiemy, nazwa tego pochodzi od Św. Walentego, który uważany jest powszechnie za patrona zakochanych, jednak jest on także patronem osób chorych na epilepsję (zwaną potocznie padaczką) i dlatego 14 lutego jest również Dniem Osób Chorych na Epilepsję.

walentynki

Walentynki obchodzone są w południowej oraz zachodniej Europie już od średniowiecza, nieco później do obchodów tego święta dołączyły północna i wschodnia Europa. Istnieją różne teorie odnoszące się do początków tego dnia. Pomimo, że święto posiada swojego katolickiego patrona, niektórzy uważają, że jest powiązane ze zwyczajem poszukiwania ukochanej, pochodzącym jeszcze z Cesarstwa Rzymskiego, inni upatrują się odniesienia tego święta do mitologii. Jedno jest pewne – Brytyjczycy twierdzą z uporem, że mają na Walentynki wyłączność, ponieważ rozsławił je na cały świat Walter Scott w XVIII wieku.

Jednak chyba nie do końca jest to święto tylko brytyjskie, skoro w Polsce, w Trójmieście czeka na zakochanych mnóstwo różnorodnych atrakcji.

Tradycjonalistom proponujemy walentynkową kolację. Tego dnia w wielu hotelach i restauracjach czeka na zakochanych mnóstwo ciekawych ofert. Nie tylko zwyczajna kolacja, ale także odpowiedni nastrój – świece, czerwone róże, kieliszek wina, dźwięki muzyki. Wszystko zaplanowane tak, aby było pięknie i romantycznie.

Tych, którzy lubią spędzać czas we dwoje przy dobrej muzyce, zapraszamy na koncert Anny Marii Jopek – 13 lutego w klubie Pokład w Gdyni lub na koncert walentynkowy w Filharmonii Bałtyckiej – 14 lutego.

Jeżeli chcecie spędzić ten dzień obcując z kulturą, trójmiejskie teatry stoją otworem i oferują ciekawe spektakle. Polecamy „Intymne lęki” na deskach Sceny Kameralnej w Sopocie, „Amatorki” oraz „Per procura” w Teatrze Wybrzeże, a także „Różowy Młynek” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ponadto, w trójmiejskich kinach odbywać się będą filmowe maratony zakochanych.

Osoby pragnące spędzić ten dzień aktywnie zapraszamy na „Walentynkowy Zawrót Głowy” na Lodowisku Miejskim w Gdańsku, a także do klubu U7 oraz MK Bowling na walentynkowe potyczki bowlingowe. Wiele atrakcji proponują także trójmiejskie kluby i dyskoteki. Jeśli masz ochotę poruszać się ze swoją połówką na parkiecie, wybierzcie któryś z nich.

Jak widać Trójmiasto przygotowało zakochanym szeroką gamę ofert walentynkowych. Mówiąc potocznie – dla każdego coś dobrego, a więc do dzieła, planujcie i miło spędzajcie czas. Szczęśliwych Walentynek!


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>