Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.12.2016
Świat | Autor: Redakcja

Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie

W grudniu w Warszawie odbyło się z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Mykola Skoryk (Blok Opozycyjny), poseł RP Kornel Morawiecki (WiS), poseł RP Janusz Sanocki (niezależny), poseł RP (Prawica RP), senator Jerzy Wcisła oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.

W trakcie spotkania głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani Neonila Berezowska, reprezentująca Radę Matek 2 Maja – stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła ona uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również, iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyną nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten .

Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>