Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.12.2016
Świat | Autor: Redakcja

Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie

W grudniu w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej (Blok Opozycyjny), poseł RP (WiS), poseł RP (niezależny), poseł RP (Prawica RP), senator oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.

W trakcie spotkania głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani , reprezentująca Radę Matek 2 Maja – stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła ona uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również, iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyną nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten mord.

Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>