Prezydent Francji spotka się z Obamą 5 czerwca | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.05.2014

Prezydent Francji spotka się z Obamą 5 czerwca

Prezydent Francji Francois Hollande powita 5 czerwca swojego odpowiednika na spotkaniu w Pałacu Elizejskim w przeddzień uroczystości związanych z rocznicą lądowania aliantów w Normandii.

HollandeF&ObamaB

Francuski prezydent przyjmie również prezydenta Rosji Władimira Putina w swoim gabinecie tego samego dnia. Hollande i ostrzegli 16 maja Rosję przed dodatkowymi „kosztami”, jeśli w dalszym ciągu będzie „destabilizować” Ukrainę.

ogłosił w środę rano, że prezydent Rosji „zatrzyma się w Paryżu” i odbędzie „nieformalne z prezydentem Francji przy kolacji” w Pałacu Elizejskim. Dwaj przywódcy „omówią różne wielostronne kwestie międzynarodowe, w szczególności ”.

Hollande zaprosił ponadto prezydenta Ukrainy, Petro Poroszenkę, na uroczystości upamiętniające lądowanie w Normandii 6 czerwca. Wybory nowego prezydenta Ukrainy „otwierają drogę do pokojowego wyjścia z kryzysu politycznego na Ukrainie” – zakomunikował Pałac Elizejski.

Źródło: Xinhua


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>