Unijne sankcje gospodarcze wobec Syrii przedłużone do czerwca 2015 roku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 29.05.2014

Unijne sankcje gospodarcze wobec Syrii przedłużone do czerwca 2015 roku

Rada Unii Europejskiej zgodziła się dziś prolongować środki ograniczające wobec Syrii do 1 czerwca 2015 roku. Wcześniej podjęli decyzję w tej sprawie 31 maja zeszłego roku.

RadaUE2014

Działania będą obejmować szereg zakazów eksportowych i importowych, zarówno embargo naftowe, jak i ograniczenia dotyczące inwestycji, działalności finansowej i sektora transportu.

Oficjalne oświadczenie mówi, że dwie osoby i jeden podmiot zostały usunięte z pierwotnego wykazu osób i podmiotów objętych środkami ograniczającymi.

To pozostawia 179 osób powiązanych z „brutalną represją” w Syrii pod zamrożenieniem aktywów i zakazem podróżowania. W sumie 53 podmioty związane z „represją”, wliczając w to Bank Centralny Syrii, będą nadal mieć zamrożone aktywa wewnątrz .

o poszerzeniu sankcji wobec Syrii zostanie opublikowana w oficjalnym dzienniku Unii Europejskiej i wejdzie w 29 maja 2014 roku.

Źródło: Xinhua


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>