Korupcja w Inspekcji Transportu Drogowego w Słupsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.06.2013

Korupcja w Inspekcji Transportu Drogowego w Słupsku

Dwóch pracowników Inspekcji Transportu Drogowego w Słupsku zatrzymali w środę policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku. Obaj mężczyźni podejrzani są o przyjmowanie korzyści w zamian za to, że nie dostrzegali naruszeń przepisów i nieprawidłowości w działalności okolicznych firm transportowych. Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Korupcja w Inspekcji Transportu Drogowego w Słupsku

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od pewnego czasu prowadzili rozpoznanie operacyjne w związku z podejrzeniami dotyczącymi istnienia procederu korupcyjnego wśród niektórych funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego w Słupsku. W związku z tym policjanci nawiązali współpracę z Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Gdańsku.

Na czym polegał przestępczy proceder?

Mężczyźni założyli na podstawioną osobę firmę, która zajmowała się m.in. rozliczaniem pracy kierowców. Firmy transportowe, które korzystały z usług założonej przez podejrzanych firmy mogły liczyć na to, że ewentualne nieprawidłowości w dokumentacji za które normalnie groziłyby kary finansowe zostaną niezauważone lub potraktowane z dużą pobłażliwością.

Policjanci zatrzymali w środę dwóch podejrzanych mężczyzn. Przeszukali pomieszczenia i zajmowane przez zatrzymane osoby, a także firmy, które mogły z nimi współpracować. Zabezpieczyli tam szereg materiałów, które mogą potwierdzać podejrzenia funkcjonariuszy dotyczące naruszeń przepisów i fałszowania dokumentacji przez zatrzymanych.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dał podstawę do wszczęcia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku śledztwa i przedstawienia zatrzymanym zarzutów związanych z przyjmowaniem korzyści. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika