Wykonał pracę. Nie dostał zapłaty. Wtargnął i groził pobiciem. Gdańsk Suchanino | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.02.2012

Wykonał pracę. Nie dostał zapłaty. Wtargnął i groził pobiciem.

Tak w największym skrócie przedstawia się zdarzenie na gdańskim Suchaninie, o którym informują miejscy policjanci, którzy zatrzymali dwóch 27-latków z Gdańska. Mężczyźni odpowiedzą za to, że wtargnęli do mieszkania gdańszczanina i zagrozili mu pobiciem, jeśli nie zapłaci ponad tysiąca złotych za remont wykonany w jego mieszkaniu.

We wtorkową noc 27-letni gdańszczanin powiadomił policjantów z Suchanina, że o północy dwaj mężczyźni wtargnęli do jego mieszkania, szarpali go za odzież i grozili pobiciem. Sprawcy chcieli w ten sposób zmusić pokrzywdzonego do zapłaty ponad tysiąca złotych za wykonany w jego mieszkaniu remont łazienki i pokoju.

Po otrzymaniu tego zgłoszenia policjanci ustalili, że przez ostatni miesiąc 27-latek wykonywał prace remontowe w mieszkaniu gdańszczanina. Między innymi położył mu w łazience kafelki i pomalował jeden pokój.

Klient nie zapłacił za te usługi 27-lkatkowi w umówionym terminie, twierdząc że nie jest zadowolony z ostatecznego efektu remontu. Wtedy 27-latek postanowił użyć groźby i przemocy, aby zmusić mężczyznę do zapłaty ponad tysiąca złotych.

We wtorek tuż po północy wspólnie z jeszcze jednym kolegą wtargnął do mieszkania dłużnika. Sprawcy szarpali pokrzywdzonego i zagrozili mu pobiciem, jeśli nie zapłaci za remont. Mężczyzna przekazał 27-latkowi 500 zł i o wszystkim zawiadomił policję, kiedy tylko napastnicy wyszli z jego mieszkania.

Następnego dnia rano kryminalni z Suchanina zatrzymali pierwszego ze sprawców, drugi wpadł w ich ręce kilka godzin później.

Za stosowanie przemocy lub groźby w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Naruszenie miru domowego, to czyn zagrożony karą do roku pozbawienia wolności.

(KMP)

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika