Żebrak-naciągacz w centrum Gdańska. Udaje paralityka i wyłudza pieniądze | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.05.2015

Żebrak-naciągacz w centrum Gdańska. Udaje paralityka i wyłudza pieniądze

Młody mężczyzna oraz kobieta odpoczywają na skraju Placu w Gdańsku. Potem razem odchodzą. On podpiera się kulą, jednak jak się wydaje, chodzenie nie sprawia mu większych trudności. Jednak tylko do czasu. Po chwili mężczyzna przeistacza się w sparaliżowanego inwalidę, który ledwo chodzi. Wojciech Siółkowski z gdańskiej Straży Miejskiej ostrzega przed żebrakiem-naciągaczem.

Młody mężczyzna oraz kobieta odpoczywają na skraju Placu Solidarności w Gdańsku. Potem razem odchodzą. On podpiera się kulą, jednak jak się wydaje, chodzenie nie sprawia mu większych trudności. Jednak tylko do czasu. Po chwili mężczyzna przeistacza się w sparaliżowanego inwalidę, który ledwo chodzi. Wojciech Siółkowski z gdańskiej Straży Miejskiej ostrzega przed żebrakiem-naciągaczem.

Podczas „pracy” jako rzekomy paralityk, mężczyzna nie jest w stanie zrobić choćby kilku kroków – chwieje się na prawo i lewo. Wyciąga rękę po datki. Takie sceny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. To oszust, który próbuje wyłudzać pieniądze od przechodniów i turystów.

Mężczyznę, którego widać na filmie, można spotkać w już od lat. Jest on jednym z wielu trudniących się żebractwem. I nie jest też jedynym, którego zachowanie może budzić wątpliwości.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika