Czy Donald Trump straci stanowisko? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.08.2018

Czy Donald Trump straci stanowisko?

Coraz więcej wskazuje na to, że Donald Trump może nie dotrwać do końca kadencji. Amerykańskie przewiduje możliwość odwołania prezydenta przed upływem jego  kadencji. Wygląda na to, że procedura tzw. „impeachmentu” jest coraz bliżej.

Ostatnie informacje, które trafiły do przestrzeni publicznej, ukazujące wyborczej Trumpa pochodzą od osobistego adwokata prezydenta USA. Zeznając przed FBI mecenas zeznał, że jego klient zlecił mu zapłacenie dwóm kobietom za ich milczenie w sprawie kontaktów seksualnych Trumpa z nimi. Zgodnie z amerykańskim prawem jest to przestępstwo.

Wcześniej Amerykanie dowiedzieli się, że szef sztabu wyborczego Trumpa dokonywał malwersacji finansowych, co potwierdziła ława przysięgłych amerykańskiego sądu.

Od początku prezydentury Donalda Trumpa pojawiają się także informacje na temat jego niejasnych relacji z Rosją i roli, jaką ten kraj mógł odgrywać podczas kampanii wyborczej w USA.

Dodatkowo spada wartość dolara, a międzynarodowa obecnego prezydenta wskazuje na to, że bardzo słabo radzi sobie z dyplomacją, na co zwracają uwagę amerykańskie instytucje rządowe, którym nieprzemyślane decyzje i emocjonalne komentarze Trumpa  publikowane w mediach społecznościowych, przysparzają ogromnych kłopotów.

Coraz więcej wskazuje również na to, że obecny USA staje się dla Stanów Zjednoczonych po prostu niebezpieczny i nieprzewidywalny oraz prędzej czy później Kongres będzie zmuszony do rozpoczęcia procedury  usunięcia go z urzędu.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika