Dość korupcji i złodziejstwa w... Mołdawii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.01.2016

Dość korupcji i złodziejstwa w… Mołdawii

Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w maleńkiej Mołdawii, gdzie zdesperowani obywatele wzięli sprawy we własne ręce i postanowili pogonić – uważane za prozachodnie – władze.

moldawia

Mołdawianom – nie wiedzieć czemu – nie przypadły do gustu nieustające afery wszechobecna korupcja i wyprowadzanie za granicę gigantycznych kwot z mołdawskiego systemu bankowego. Skąd my to znamy! Pewnie są zaskoczeni, że nasze „wolne media” zgodnie milczą na ten temat – ja niekoniecznie.

Naturalnie Mołdawianie winni znosić (dla dobra demokracji i na pohybel wrednemu Putinowi !) owe drobne niedogodności na drodze do pełnej demokracji, ale oni dlaczegoś tego nie rozumieją!

Mam nadzieję że udręczone społeczeństwo tego maleńkiego kraju zaprowadzi u siebie porządek sięgając – w razie potrzeby – do wypróbowanych i jakże szeroko propagowanych u nas wzorców rodem z kijowskiego Majdanu…

Ciekawe, czy tym razem „wolny świat” zakwalifikuje to jako czy też kolejną „rewolucję godności”?

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>