Gdańsk: Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej [FILM] | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.07.2013

Gdańsk: Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej [FILM]

Gdańscy policjanci z komendy miejskiej przy współpracy z komendą wojewódzką zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi do odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się napadami na starsze kobiety, do których dochodziło w latach 2010-2011.

Gdańsk: Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej [FILM]

Usłyszeli łącznie 16 zarzutów, które dotyczą napadów, posiadania broni palnej oraz kokainy. Z uzyskanych informacji wynikało, że przestępcy zamierzali uciec z kraju.

Od pewnego czasu gdańscy policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mężczyzn w wieku 21 i 40 lat – członków zorganizowanej grupy przestępczej napadającej na starsze kobiety. Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał listy gończe za nimi, gdyż od kilku miesięcy nie stawiali się do zakładu karnego do odbycia kary 10 lat pozbawienia wolności.

Na ich trop trafili funkcjonariusze zwalczający w Gdańsku przestępczość samochodową. Policjanci ustalili, że 21 i 40-letni mężczyzna najprawdopodobniej będą próbowali uciec z kraju. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogą być uzbrojeni. W trakcie prowadzonego postępowania, członkowie tej grupy przestępczej usłyszeli łącznie 16 zarzutów dotyczących napadów, posiadania broni palnej oraz znacznej ilości kokainy.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy ukrywają się w wynajmowanym mieszkaniu w Gdyni. Wczoraj wieczorem weszli do ich mieszkania. Wiedząc, że mają trafić do zakładu karnego, za wszelką cenę próbowali tego uniknąć. Mężczyźni byli bardzo agresywni, wyrywali się, a jeden z nich próbował chwycić maczetę. Policjanci natychmiast obu obezwładnili.

Dzisiaj obaj trafili do zakładu karnego, gdzie mają odbyć karę 10 lat pozbawienia wolności.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 2)
Gdańsk: [FILM], 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Michał Zagłoba

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>