Kradł flagi za pomocą wędki na ryby. Złodzieja zatrzymano | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.06.2012

Poszedł z wędką łowić flagi

Pomysłowość złodziei nie zna granic także w Gdańsku. Jeden z nich postanowił kraść ze słupów flagi państw, których reprezentacje grają na Euro 2012. Robił to za pomocą… WĘDKI NA RYBY.

postanowił kraść flagi używając wędki na ryby.

Dziś w nocy do dyżurnego komendy miejskiej zadzwoniła anonimowa osoba i poinformowała, że na ul. Armii Krajowej jakiś mężczyzna kradnie flagi ze słupów oświetleniowych.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z referatu interwencyjnego komendy miejskiej. Na pasie zieleni funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który za pomocą wędki próbował ściągnąć flagę ze słupa.

Na widok mundurowych złodziej odrzucił wędkę i zaczął uciekać. krótkim pościgu policjanci zatrzymali 38-letniego gdańszczanina. Podczas przeszukania sprawcy kradzieży funkcjonariusze znaleźli przy nim dwie flagi państwie Irlandii i Grecji.

38-latek trafił na komisariat. Badanie wykazało, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Z uwagi okoliczności i wartość strat, czyn gdańszczanina potraktowano jako wykroczenie kradzieży, za które grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tys. zł.

(KWP)


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>