Pruszcz Gdański. Czarna seria wypadków z udziałem pieszych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.09.2012

Pruszcz Gdański. Czarna seria wypadków z udziałem pieszych

Policjanci analizują przyczyny wypadków drogowych, do których doszło w miniony na terenie powiatu gdańskiego.

Od piątku do niedzieli w czterech wypadkach drogowych ucierpiało 4 pieszych, w tym 3-letnia dziewczynka. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Potrącenie dziecka w Przywidzu

W piątek o godz. 7.53 w Pomlewie (gmina Przywidz) na ulicy Bukowskiego doszło do potrącenia 3-letniego dziecka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczynka wbiegła na ulicę wprost pod nadjeżdżający samochód. Dziecko trafiło do szpitala.

Pieszy potrącony w Cedrach Wielkich

Następnego dnia w sobotę o godz. 20.30 w Błotniku (gmina Cedry Wielkie) -letni gdańszczanin idący poboczem drogi, wbiegł raptownie na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający motocykl. Pieszy został odwieziony do szpitala. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Wypadek w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. O godz. 16.55 w Pruszczu Gdańskim na ulicy Powstańców Warszawy 58-letni kierowca volkswagena polo potracił 17-letniego gdańszczanina. Z ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna stojąc w okolicy przejścia dla pieszych, gwałtownie wszedł na jezdnię. 17-latek trafił do szpitala. Zarówno kierowca jak i pieszy byli trzeźwi.

Motocyklista potrącił pieszego w Otominie

Kilka minut później o godz.17.15 przy ulicy Słonecznej w Otominie nietrzeźwy motocyklista potrącił pieszego. Mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w pieszego, który szedł w tym samym kierunku. Ranny 35-letni gdańszczanin został odwieziony do szpitala. 48-letni mieszkaniec gminy Żukowo kierujący hondą miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Motocykl zabezpieczono na parkingu policyjnym. Kierowca trafił do aresztu. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara od 3 miesięcy do 4,5 roku pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika